×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała sofa. 12 propozycji idealnych do mieszkania w bloku

Mała sofa. 12 propozycji idealnych do mieszkania w bloku

Autor: Alicja Pietrowska
16 wrz 2015 13:55
Aktualizacja: 17 wrz 2015 08:44

Urządzenie małego salonu to nie lada wyzwanie. Wnętrze musi zachwycać wyglądem, jednocześnie nie tracąc na funkcjonalności. Na szczęście są meble, które pozwalają sprostać temu wyzwaniu.

Wielu Polaków mieszka w blokach, gdzie powierzchnia mieszkania nie przekracza 50 m2. To dość niewielki metraż jeśli chodzi o potrzeby kilkuosobowej rodziny, nic dziwnego więc, że urządzenie go w funkcjonalny sposób bywa problematyczne. Często zdarza się, że salon pełni wielozadaniową rolę. Jest strefą dzienną, gdzie popołudniami wypoczywa cała rodzina, miejscem do przyjmowania gości, jadalnią, często także pomieszczeniem, w którym dzieci odrabiają lekcje. Nierzadko bywa też sypialnią.

W małym mieszkaniu np. w bloku świetnie sprawdzi się sofa 2, 3 osobowa lub zgrabny narożnik. Za dnia mebel oferuje dużo miejsca do siedzenia, nocą zaś staje się wygodnym łóżkiem. Jeśli nie mamy już w pokoju miejsca na wstawienie dodatkowego fotela, warto wybrać model sofy z funkcją relaksu. Regulowane zagłówki oraz podnóżki zapewnią wygodę wypoczynku. 

Jeśli nasz pokój dzienny jest naprawdę mały, wybierzmy sofę w jasnym kolorze. Subtelna, jasna barwa  tapicerki optycznie powiększy pomieszczenie i da wrażenie, że jest ono jaśniejsze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także