×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble dla dzieci. Tak urządzisz pokój przedszkolaka

Meble dla dzieci. Tak urządzisz pokój przedszkolaka

Autor: Marta Ustymowicz
10 sie 2015 09:19
Aktualizacja: 11 sie 2015 07:57

Meble dziecięce mogą dać wiele radości najmłodszym. Rodzicom zaś pomogą uporządkować zabawki i bezpiecznie urządzić pokój, w którym wychowuje się ich pociecha. Zobaczcie najciekawsze kolekcje.

Do aranżacji pokoju dziecka przykładamy często większą uwagę, niż do urządzenia własnej sypialni. Jedno jest jednak zastanawiające. Jak urządzić wnętrze malucha, aby służyło mu od pierwszych dni, aż po lata przedszkolne? Okazuje się, że wcale nie jest to trudne.

Jeśli chcemy jedną stylistykę zachować przez kilka lat, wybierzmy meble uniwersalne. Bez zdobień, tłoczonych misiów czy gwiazdek na frontach i w neutralnym kolorze. Dzięki temu, jeśli zechcemy coś zmienić za jakiś czas, łatwiej będzie nam dobrać kolejne meble. Można również zakupić meble z jednej kolekcji, dzięki czemu po kilku latach będzie można po prostu wymienić łóżko na większe i nie będzie się ono różniło wzorem czy barwą. Ciekawym rozwiązaniem są również meble, które rosną razem z dzieckiem. Łóżko dla przedszkolaka może więc posłużyć za kilka lat nastolatkowi, a wszystko dzięki rozsuwanej ramie mebla. Niektóre modele zmieniają długość prawie o metr. 

Ciekawym rozwiązaniem w pokoju dziecka mogą okazać się meble modułowe, które można dowolnie przestawiać i tworzyć z nich różne kombinacje. Z łatwością dokupimy też dodatkowe elementy, jeśli zechcemy po kilku latach zmienić wystrój pokoju. Dobrym pomysłem może być również zabudowa ścienna. Duża szafa przyda się nie tylko na ubrania, ale również zabawki, których dzieci mają spore ilości. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także