Meble do dużego salonu - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Meble do dużego salonu - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Autor: bm
26 kwi 2019 08:34

W dużym salonie przestrzeń jest największą wartością, dlatego warto tak dobrać meble i inne elementy wyposażenia, aby nie stracić tego waloru, nie przytłoczyć wnętrza. Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać...

Czytaj też: Meblujemy mały salon - 15 inspirujących aranżacji

Teoretycznie, dysponując dużą przestrzenią, możemy pozwolić sobie na wiele - np. na rozłożysty modułowy zestaw wypoczynkowy w kształcie litery U, bibliotekę na całą ścianę, sofy ustawione na środku, dodatkowe fotele i szezlongi, kominek, olbrzymi ekran telewizora itd. Ale nie dajmy się ponieść wyobraźni, bo nawet przestronne pomieszczenie łatwo zagracić nadmiarem mebli lub elementami o zbyt dużych gabarytach. Warto też pamiętać o tym, by wybierać raczej jasne meble i dodatki, wówczas duże pomieszczenie zyska dodatkowe "światło" i wrażenie lekkości.

W dużym salonie możemy zdecydować się na częściowe podziały wnętrza, przy wykorzystaniu np. ażurowego regału, przesuwnych, oszklonych drzwi czy - po prostu odpowiedniego ustawienia mebli. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pokój dzienny wykorzystać do innych - oprócz codziennego relaksu - celów. W dużym salonie możemy więc urządzić bibliotekę i miejsce do czytania, możemy też wydzielić strefę "przy kominku" i miejsce do oglądania tv. Wreszcie - w otwartym wnętrzu możemy dowolnie zmieniać granicę stref salonu, jadalni i kuchni - w zależności od potrzeb.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także