Meble do pokoju dziecięcego - najnowsze trendy

Meble do pokoju dziecięcego - najnowsze trendy

Autor: bm
10 kwi 2019 10:18

Pokój dziecięcy to wyjątkowa przestrzeń, której urządzenie wymaga odpowiedniego podejścia i wyczucia. Dziecko musi dobrze się czuć w swoim codziennym otoczeniu, aby mogło rozwijać się zdrowo, harmonijnie, realizować swoje pasje, uczyć się i relaksować. Dobrze dobrane meble mogą mu w tym z powodzeniem pomóc.

Dopasowane do stylu życia i upodobań, umożliwiające dowolne kreowanie przestrzeni, funkcjonalne i modne – takie powinny być idealne meble do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Dobrze też, jeśli pod względem designu są w miarę ponadczasowe, ale też zgodne z aktualnymi trendami. Jednym z nich jest znana już doskonale personalizacja. Meble, które dają taką możliwość, mają wiele elementów mobilnych, umożliwiają łatwe zmienianie wyglądu wnętrza. Są to zazwyczaj kolekcje modułowe, składające się z licznych mebli, spośród których wybieramy to, co chcemy. Mamy więc łóżka z szufladami i pojemnikami na drobiazgi, biurka na kółkach z miejscem do przechowywania, fronty z tablicami magnetycznymi lub wymiennymi uchwytami, różne wersje szaf, komód i regałów.

Meble młodzieżowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Przykładem elementów podnoszących funkcjonalność mebli młodzieżowych mogą być: regulowane wysokości półek i blatów biurek, szaf, komód czy też różnego rodzaju przegródek i skrytek, które pozwolą bezpiecznie przechowywać wszystkie przedmioty, zabawki i książki. Główną tendencją wzorniczą w projektach mebli dla najmłodszej grupy użytkowników jest łączenie zdecydowanych, mocnych kolorów i grafik na frontach oraz delikatnych, jasnych rysunków drewna na korpusach mebli. W tym sezonie nadal modne są kolory szarości, grafitu, bieli czy żółtego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także