Meble do salonu. Fotel rozkładany to hit we wnętrzu!

Meble do salonu. Fotel rozkładany to hit we wnętrzu!

Autor: Ewa Kozioł
14 lut 2022 15:31

Fotele rozkładane to doskonały wybór. Zapewnią pełen relaks w domowym zaciszu. Ich największą zaletą jest możliwość szybkiego przejścia z pozycji siedzącej do półleżącej.

Bez wstawania

Fotele rozkładane pokochali prawdziwi koneserzy odpoczywania w domu. Największą zaletą tych mebli jest możliwość szybkiego przejścia z pozycji siedzącej do półleżącej. Dzięki takiej funkcji popołudniowy relaks staje się o wiele wygodniejszy, przyjmujemy bowiem najbardziej pożądaną pozycję dla naszego ciała. Po wielu godzinach pracy przy biurku i obowiązkach domowych, nasze ciało zasługuje w końcu na to, co najlepsze! Fotele mogą mieć kilka różnych mechanizmów rozłożenia funkcji relaksu. Począwszy od odchylenia mebla siłą mięśni (czyli całym ciężarem ciała), przez przesunięcie dźwigni, znajdującej się z boku mebla, na nowoczesnym sterowaniu elektrycznym skończywszy. Rozkładane w ciągu kilku sekund oparcie i unoszący się podnóżek zagwarantują nam maksymalny komfort, a kolejkę domowników, chętnych do spędzenia choćby kilku chwil na takim fotelu, mamy zagwarantowaną.

Rodzaje mechanizmów

Jak ustawić w pozycji poziomej fotel rozkładany manualnie bez wstawania? Wystarczy oprzeć ręce na podłokietnikach i zdecydowanym ruchem przesunąć je do przodu, wtedy oparcie zostanie odchylone. Aby wrócić do pozycji siedzącej, musimy ponownie przesunąć podłokietniki – tym razem w przeciwną stronę – do siebie, a ugięcie kolan spowoduje schowanie podnóżka. Ta podstawowa funkcja dostępna jest w modelach tom, Piko, Res i Arosa.

Dwa ostatnie modele foteli można zamówić także w wersji elektrycznej. W tym przypadku mamy do czynienia z wersją podłączaną kablem do gniazdka, lub wersją z akumulatorem, który uniezależnia mebel od zewnętrznego źródła zasilania. Fotelami Res, Arosa, Inari, Busto i Brisbane, steruje się za pomocą estetycznych przycisków, umiejscowionych na boku mebla. W kolekcji Komo, fotel odchylimy natomiast za pomocą praktycznej dźwigni, znajdującej się w zasięgu ręki.

– Niezależnie od wybranego mechanizmu (użycia siły własnego ciała, przesunięcia dźwigni lub rozłożenia elektrycznego za pomocą przycisków), rozkładanie foteli wykonuje się bardzo płynnie. Korzystanie z takiego mebla, jest wyjątkowo przyjemne i odprężające. Jeśli podczas czytania lub oglądania telewizji, najdzie nas ochota na drzemkę, bez wstawania zmienimy pozycję z siedzącej na poziomą i w komfortowych warunkach odciążymy kręgosłup i nogi. Nasi klienci wyjątkowo polubili opcje z funkcją relaksu. Najczęściej poznają przyjemność siedzenia w takim fotelu u przyjaciół, za namową architekta, lub w salonie meblowym, a później nie wyobrażają już sobie innej formy wypoczynku –  mówi Grażyna Michalska, brand manager Gala Collezione.

Nie tylko dla seniora

Nowość w ofercie Gala Collezione – obrotowy fotel Brisbane – zachęca wysokim oparciem, które zapewnia wygodne podparcie głowy. Dzięki bardzo atrakcyjnemu designowi świetnie odnajduje się w przestrzeniach, gdzie uwagę zwraca każdy detal. Brisbane wyposażono w funkcję relaks Plus rozkładaną elektrycznie. To nie wszystko, bo dzięki dodatkowej funkcji Lift, uruchamianej za pomocą estetycznego przycisku sterującego, schowanego w boku mebla, mamy wrażenie, jakby niewidzialna ręka pomagała nam wstać z mebla. To udogodnienie, cenione szczególnie przez osoby starsze, pozwala na płynne uniesienie i wychylenie fotela do przodu, zapewniając „automatycznie wspomagane” wstawanie. Warto pamiętać, że podczas planowania ustawienia takiego fotela, należy wziąć pod uwagę możliwość podłączenia go do gniazdka elektrycznego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także