×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Meble do salonu i jadalni. Nowa kolekcja stołów i stolików!

Meble do salonu i jadalni. Nowa kolekcja stołów i stolików!

Autor: Ewa Kozioł
22 lis 2021 12:48
Aktualizacja: 23 lis 2021 12:16

Stoły i stoliki Smalto to najnowsze działo projektantów Edward Barber i Jay Osgerby dla marki Knoll. Są na wskroś współczesna, a przy tym odwołujące się do ikonicznych wzorców mebla, bez którego dom nie istnieje.


Z emaliowanej stali

Dwóch przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do projektowania, współpracuje z marką Knoll już od wielu lat. Efektem tego są ciekawe kolekcje, w których zauważyć można zamiłowanie do eksperymentowania z materiałem, kolorem, procesami przemysłowymi i technologicznymi. Odzwierciedla je również seria stołów i stolików Smalto. Na wskroś współczesna, a przy tym odwołująca się do ikonicznych wzorców mebla, bez którego dom nie istnieje.

– Pewnym zaskoczeniem może być to, że stoły Smalto są wykonane w całości z emaliowanej stali. To dość nietypowe wykończenie jak na mebel. Dzięki temu ich kolorystyka jest wyrazista i głęboka. Szarości, zielenie, niebieski czy odcień dojrzałego bakłażana. I szlachetny połysk, który sprawia, że blat Smalto chce się dotknąć – komentują Dorota Kuć i Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

Rzeźbiarska forma

Odwołujące się do klasyków wzornictwa, stoły Smalto charakteryzuje innowacyjne podejście techniczne, wykorzystujące rzeźbiarski potencjał materiału. Są one zarówno lekkie w wizualnym odbiorze, jak i trwałe i stabilne. Blat ze swoimi miękkimi zaokrągleniami znajduje się w idealnej proporcji z nogami w kształcie walca. Podobnie jest w przypadku wersji niskiej stołu z okrągłym blatem, w której te wyważone proporcje są równie czytelne. Stabilna kompozycja nadaje stolikom wyrafinowany, ale i dyskretny wygląd.

Uniwersalny potencjał

Kolekcja Barbera i Osgerby jest doskonałym połączeniem innowacji stylistycznej i starannego wykonania. Wynikiem procesu formowania metalu przy użyciu wysokich temperatur w celu osiągnięcia efektu porównywalnego do zeszklenia. Smalto mają wyrazisty i graficzny, ale równocześnie przyjazny wygląd. Wpisują się w rozmaite wnętrza i z łatwością można do nich dopasować klasyczne czy nowoczesne krzesła. Idealnie prezentują się w jadalni, a niski, okrągły stolik funkcjonalnie pasuje do stref wypoczynku w domu. Modele z linii łatwo dopasować do swoich potrzeb. Dostępne są w różnych rozmiarach, wysokościach i kolorach. 

Komentarze

Zaloguj się