Meble do salonu: modułowa kolekcja w nowoczesnym stylu!

Meble do salonu: modułowa kolekcja w nowoczesnym stylu!

Autor: Justyna Łotowska
09 lis 2022 13:57

Nową kolekcję mebli tapicerowanych Conffi dla polskiej marki VOX zaprojektowali Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz, projektanci i właściciele Grynasz Studio.

Tak o genezie kolekcji Conffi opowiadają jej projektanci:

- Przy projektowaniu systemu Conffi, gdzie ilość kombinacji i zestawień jest właściwie nieograniczona, przyświecała nam idea „formy otwartej”. W ten sposób nasz mebel elastycznie i empatycznie wychodzi naprzeciw różnym potrzebom domowników, którzy mają wpływ na ostateczny kształt mebla. Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę rosnące zainteresowanie zakupami przez internet, a co za tym idzie, również standardy gabarytowe wysyłek kurierskich i ich transport. Rozmiar paczek sprawia, że zmieszczą się one na przykład w małych windach czy wąskich klatkach schodowych. Dzięki temu nasz projekt jest jeszcze bardziej dostępny i może dotrzeć do szerokiego grona użytkowników.

Kolekcja Conffi doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym metrażu. Conffi to moduły, które dopasowują się do przyzwyczajeń, potrzeb i wymogów domowników. Możemy je ze sobą zestawiać i tworzyć własne – pasujące do aktualnej chwili – układy. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami rodziny, zmienia się również wybrany mebel.

- Dzięki modułowej konstrukcji kolekcja Conffi dostosowuje się do różnych możliwości metrażowych mieszkań i jest łatwa w samodzielnym montażu i reorganizacji. Elementy pozwalają na zbudowanie zarówno fotela, małej sofy, jak i dużej kompozycji przeznaczonej do większych salonów. Sofę możemy dowolnie „budować” pod względem gabarytów i ilości modułów, jak i poprzez zastosowanie różnych podłokietników i dodatków. W ten sposób otrzymujemy mebel w danej stylistyce, pasujący do konkretnego wystroju miejsca – mówi Dawid Grynasz.

Moduły Conffi można umieścić w dowolnym wnętrzu, aby spełniały w nim swoją funkcję. Wystarczy wybrać kształt, tkaninę i jej kolor. W ten sposób dwa moduły w jasnej tkaninie staną się królestwem małej kolekcjonerki pluszaków. W pokoju nastolatka sprawdzi się jako fotel dla kolegi podczas wspólnej nauki. Z kolei w salonie trzy moduły ze smukłymi podłokietnikami zapewnią komfort odpoczynku, a w razie potrzeby – również wygodny nocleg dla gości. Funkcja spania to kluczowa wartość kolekcji Conffi, wyróżniająca ją na tle innych modułowych rozwiązań.

- Zastosowanie mechanizmu funkcji spania w meblu modułowym było dużym wyzwaniem projektowym, zarówno pod kątem konstrukcyjnym, funkcjonalnym jak i ergonomicznym. Myślę że może być to jeden z powodów, dla których ten kierunek myślenia o sofie modułowej nie jest jeszcze popularny wśród innych producentów Wraz z zespołem VOX wypracowaliśmy jednak w tej kolekcji innowacyjne i pionierskie rozwiązania – mówi Marta Niemywska-Grynasz.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także