×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do salonu: nowa kolekcja sof zaprojektowana na wzór... ciasteczek

Meble do salonu: nowa kolekcja sof zaprojektowana na wzór... ciasteczek

Autor: Justyna Łotowska
28 kwi 2021 15:35

Futurystyczne krągłości i poduchowe siedziska składają się na nową kolekcję sof Oro, stworzoną przez polską markę Absynth.

Oro” z włoskiego znaczy „złoty”, ale to nie od nazwy koloru pochodzi nazwa kolekcji, a od pewnych okrągłych, czekoladowych ciasteczek, przekładanych mlecznym kremem, tak chętnie podjadanych i popijanych szklaną mleka.

Choć nazwa nawiązuje do amerykańskich słodkości, to inspiracją do powstania kolekcji w takim kształcie, były wywodzące się z Włoch i Francji migdałowe ciasteczka w bajecznych kolorach, znane u nas pod nazwą makaroniki. O tak, któż ich nie lubi? Tęczowe kolory i niebiańskie smaki skradły serca właścicieli marki Absynth, którzy miłość do tych wypieków przelali najpierw na papier przy domowym stole (rysując projekt), a następnie w swojej fabryce (tworząc gotowe meble). Wypukłości siedzisk nawiązują bezpośrednio do krągłości ciasteczek, a kolorowa lamówka jest wyrafinowanym kremowym wypełnieniem. Nawet marszczenia przy przeszyciu poduch są nawiązaniem do nierówności tych kolorowych słodkości.

Kolekcja Oro składa się z pięciu elementów. Tradycyjnej sofy trzyosobowej, mniejszej sofy dwuosobowej, fotela, a także szezlonga i pufa. Poszczególne meble można swobodnie ze sobą zestawiać. Chociaż w katalogu tkanin znajdziemy różne materiały i kolory, projektanci marki sugerują, by wybierać jednobarwne matowe welury, dla uzyskania jak najlepszego efektu i wydobycia piękna kolekcji Oro. Można zdecydować się na jeden kolor lub podkreślić lamówkę, wybierając bardziej kontrastowy odcień. Bogactwo kolorystycznych możliwości pozwala na stworzenie całkowicie indywidualnego zestawu, dopasowanego do własnego wnętrza.

Nowość 2021. Producent: Absynth

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także