Meble do salonu - sofy ze skośnymi nóżkami

Meble do salonu - sofy ze skośnymi nóżkami

Autor: mg
23 kwi 2018 12:37

Designerskie sofy o oryginalnych kształtach przykuwają wzrok, stając się prawdziwą ozdobą każdego salonu. Z tej roli doskonale wywiążą się sofy ze skośnymi nóżkami, udanie łączące klasykę z nowoczesnością. Prezentujemy najciekawsze modele dostępne w polskich sklepach.

Czytaj też: Jakie kolory sof wybierali w 2017 roku Polacy?

Skośne nóżki zastosowane w sofach tworzą nie tylko atrakcyjną wizualnie podstawę, ale też sprawiają, że bryła mebla wydaje się lżejsza. Kształt, wysokość i wybarwienie nóżek mogą być różne i zależą tylko i wyłącznie od pomysłowości projektanta - łączy je za to charakterystyczne ustawienie pod lekkim kątem, dodające meblowi oryginalności. Niekiedy skośne nóżki sąsiadują w jednym meblu z prostymi.

To rozwiązanie. które doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Budzi nieodparte skojarzenia z wzornictwem lat 50. i 60., choć we współczesnych kolekcjach zyskuje bardziej nowoczesny wygląd. Warto pamiętać, że sofy wsparte na skośnych nóżkach powinny znaleźć się w salonach o większej powierzchni, dzięki którym w pełni wyeksponują wszystkie swoje walory. 

Często tego typu meble pozbawione są tak lubianej przez Polaków funkcji spania, co dodatkowo podkreśla ich dekoracyjny charakter. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także