Meble na zamówienie - dlaczego warto? Zobacz piękne kolekcje mebli na wymiar!

Meble na zamówienie - dlaczego warto? Zobacz piękne kolekcje mebli na wymiar!

Materiał Partnera Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 maj 2021 19:58

Meble na wymiar lub na zamówienie to projekty, które podążają za naszymi potrzebami i gustami. Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę i jak wygląda proces projektowania na wymiar? Rozmawiamy z Magdaleną Zarzycką z firmy Loftable, która specjalizuje się w projektowaniu i wyposażaniu wnętrz premium.

Meble premium na zamówienie  lub na wymiar to rozwiązanie, które coraz częściej gości w naszych wnętrzach. Sprawdza się znakomicie zarówno w przypadku mebli do pokoju dziecięcego, jak i salonu czy sypialni i garderoby. Usługi projektowania i wykonywania mebli premium na wymiar oferuje też nowa marka Loftable, za którą stoi nie tylko wieloletnie doświadczenie projektantów, ale także filozofia oparta na naturalności, trwałości, uniwersalności i niepowtarzalności mebli.

Na czym polega przewaga mebli na wymiar nad meblami "standardowymi"?

Dlaczego warto i kto w szczególności powinien się zdecydować na usługę projektowania mebli do wnętrza? 
- Przewaga jest oczywista, a zaczyna się i kończy na indywidualnym podejściu. Najważniejszą i najbardziej oczywistą różnicą jest to, że w przypadku mebli standardowych to my musimy dopasować się do nich. Zgodnie z zasadą "Jak się nie ma co się lubi..." trzeba pójść na pewien kompromis, ograniczony wymiarami pokoju oraz naszymi potrzebami. Musimy się pogodzić z faktem, że nie zaspokoimy ich w 100%. Coś zawsze będzie za małe, za duże, za nisko, nie ten kształt. Standardowy produkt zaspokoi nasze potrzeby w stopniu mniejszym lub większym, ale póki sami nie jesteśmy absolutnie standardowi, nic nie będzie całkowicie odpowiadało naszym wymaganiom - wyjaśnia Magdalena Zarzycka z firmy Loftable

Tymczasem meble na zamówienie Loftable to rozwiązanie, które pozwala stworzyć przestrzeń "szytą na miarę" naszych potrzeb i oczekiwań. 

- Każdy z nas ma inne wymagania i potrzeby co do mebli, które są przecież czymś więcej niż elementem wyposażenia wnętrza. Meble na zamówienie dają nam szansę urządzenia wnętrza pod siebie i dla siebie. Najczęściej to właśnie w trakcie projektowania wnętrza mamy dopiero szansę rozpoznać nasze prawdziwe pragnienia, znaleźć swój styl. Dopiero przy pracy z projektantem poznajemy materiały, rozwiązania techniczne, style, odbywamy podróż do świata designu. Wielu z nas nie wie, czego potrzebuje, dopóki nie zacznie tego projektować! I to właśnie - określenie potrzeb - jest często pierwszym etapem naszej współpracy z klientem. Dlatego projektowanie na wymiar zawsze będzie lepsze niż stawianie na standardowe rozwiązania - dodaje Magdalena Zarzycka

Jak wygląda proces projektowania wnętrza na wymiar?

Jak przebiega praca z projektantem przy projektowaniu mebli na wymiar? W pracowni Loftable wszystko zaczyna się od analizy potrzeb. 

- Projektowanie wnętrz i mebli na wymiar sprowadza się do swoistego ABC - mówi Magdalena Zarzycka. - A jak Analiza. B jak Budżet, C jak Czas. 

W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, następnie cel użytkowania, ilość osób użytkujących, następnie gusta, inspiracje i pragnienia.

- Zaczynamy od kwestii technicznych, takich jak wielkość pomieszczenia oraz jego obecne zagospodarowanie. Następnie analizujemy jego przeznaczenie oraz liczbę osób, którym ma dana rzecz służyć. Za przykład niech posłuży regał do domowego biura projektanta lub regał do pokoju nastolatka. Czasem okazuje się, że nie jest potrzebny regał, ale zabudowa całej ściany, by wydobyć pełną funkcjonalność zamawianego mebla - dodaje przedstawicielka pracowni Loftable

Dlatego tak ważna jest analiza potrzeb klienta i pomoc w zaproponowaniu najlepszego projektu. Przy analizie technicznej, poza inwentaryzacją, dochodzą pytania o źródła ewentualnego oświetlenia, zamykania, podłączenia mediów. Na tym etapie ergonomia, wygoda i bezpieczeństwo to absolutna podstawa.

- Analiza potrzeb klienta brzmi dość szumnie, a jest to po prostu rozmowa, podczas której poznajemy osobę, która zamawia meble. Można powiedzieć, że jest to wywiad, którego efektem będzie moodboard, pierwsze wizualizacje i projekt - wyjaśnia Magdalena Zarzycka

W dalszej kolejności określa się budżet, który wyznacza, jakie materiały mogą być użyte oraz sposób jego realizacji. Do tego dochodzi jeszcze czas realizacji, który jest zależny od wyników analizy technicznej, potrzeb oraz budżetu.

Efektem pracy z projektantami Loftable jest wnętrze stworzone idealnie pod potrzeby swoich użytkowników, wygodne, piękne i ponadczasowe. Projektowane przez Loftable meble są estetyczne i stylowe, utrzymane w modnej stylistyce. Znajdziesz tu meble do salonu czy jadalni oraz piękne meble do pokoju dziecięcego.

Meble na wymiar to także niezastąpione rozwiązanie w garderobie. Jeśli chcesz mieć funkcjonalną przestrzeń do wygodnego i miłego dla oka przechowywania ubrań, butów i akcesoriów, meble na zamówienie to zdecydowanie najlepszy pomysł. Dzięki niemu wykorzystasz każdy centymetr cennej przestrzeni i stworzysz wymarzoną garderobę

W naszej galerii zdjęć możesz zobaczyć zaprojektowaną na zamówienie propozycję mebli dziecięcych z kolekcji Loveable (łóżeczko, przewijak i wózek dekoracyjny na zabawki) oraz  garderoby na wymiar Premium Need 5° Homeable. To najświeższe realizacje marki Loftable! 

Zaloguj się

Zobacz także