PARTNER PORTALU
Meble o zaokrąglonych kształtach - światowy trend dociera do Polski

Meble o zaokrąglonych kształtach - światowy trend dociera do Polski

Autor: mg
12 lip 2019 11:27

Pękate sofy o miękkich liniach, łóżka z zaokrąglonymi wezgłowiami i stoły o okrągłych blatach - to najświeższy trend, który coraz częściej można zaobserwować w polskich aranżacjach. Zobaczcie meble, które pasują do tego typu wnętrz.

Coraz częściej do naszych aranżacji trafiają meble o miękkich, zaokrąglonych kształtach.  Dotyczy to przede wszystkim mebli tapicerowanych - sof i narożników. Odpowiednio profilowane siedziska i oparcia, zagłówki i boki o obłej formie tworzą we wnętrzu klimat pełen nieskrępowanej swobody. Dzięki temu powstaje wnętrze o przytulnej, pełnej ciepła atmosferze, pozostające w estetycznej opozycji do wnętrz utrzymanych w stylu lofotwym, industrialnym lub minimalistycznym.

Rzecz jasna, estetyka tego typu nie ogranicza się wyłącznie do sof czy narożników. Nawet design tapicerowanych wezgłowi łóżek podąża za tym trendem. Bardzo modne są również okrągłe stoły, które w naturalny sposób integrują zasiadające przy nim osoby.

Dzięki użyciu we wnętrzu tego typu form powstaje przestrzeń sprzyjająca nie tylko komfortowemu wypoczynkowi, ale też budowaniu więzi międzyludzkich. Przecież według zasad feng shui miękkie linie sprzyjają nieskrępowanemu przepływowi pozytywnej energii.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także