×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble w dwóch kolorach - efektowna aranżacja salonu

Meble w dwóch kolorach - efektowna aranżacja salonu

Autor: bm
09 paź 2019 09:25

Dwukolorowe meble dodają uroku wnętrzom i sprawiają, że są one bardziej urozmaicone i ciekawsze. Kolory możemy łączyć na zasadzie kontrastu albo wręcz przeciwnie - w harmonijne i subtelne duety barw.

Czytaj też: Kuchenne meble ożywione kolorem - zobacz 40 inspiracji!

Kolorystyczne duety były, są i będą modne. Pozwalają stworzyć nowoczesną i stylową aranżację bez nudy. Zacznijmy od magii kontrastów. Zestawienie dwóch przeciwstawnych barw sprawia, że stylizacja nabiera wyrazu, charakteru. Np. dwukolorowe meble z kolekcji "Corino" (Mebin) łączą jasną kolorystykę z ciemną. Są wykonane z elementów litego drewna dębowego i naturalnej okleiny dębowej, uzupełnione wstawkami ze szkła czy tkaniny obiciowej. Czerń dodaje tym bryłom o prostych geometrycznych formach elegancji, a jasne „oprawy” w odcieniu dębu naturalnego wnoszą optyczną lekkość. Równie ciekawie prezentują się meble, w których barwy nie kontrastują ze sobą, tylko uzupełniają się. W kolekcji "Rimini" (Mebin) dąb burgundzki o głębokiej, brązowej barwie doskonale harmonizuje z czarnymi wstawkami. Takie zestawienie dodaje szyku i podkreśla reprezentacyjny charakter salonu. Przywodzi na myśl styl klasyczny, pełen dbałości o jakość i detale. Z drugiej strony połączenie prostych brył z asymetrią ich wykończeń wprowadza nastrój nowoczesności.

Warto też zwrócić na kolekcje do pokoju dziennego oferowane przez firmę Meble Wójcik. Np. zestaw "Cordoba" to efektowne i modne połączenie szarości z jasnym drewnem. "Lyon" z kolei - to lubiana przez polskich klientów biel ocieplona wstawkami w kolorze drewna. Takie połączenia należą do zdecydowanie najpopularniejszych na polskim rynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także