×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble w salonie. 10 modnych stolików kawowych

Meble w salonie. 10 modnych stolików kawowych

Autor: Alicja Pietrowska
21 wrz 2015 12:53
Aktualizacja: 22 wrz 2015 08:25

Łączy w sobie cechy praktyczne i dekoracyjne, a dzięki bogatej i różnorodnej ofercie można go łatwo dopasować do przeróżnych aranżacji. Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia każdego salonu.

W najbliższym sąsiedztwie sofy nie powinno zabraknąć stolika nocnego. To bardzo praktyczny mebel. Służy do odstawienia kubka z kawą, kieliszka wina, a także przechowania drobiazgów, które powinny być zawsze w zasięgu ręki.

Dobrze dobrany stolik powinien pasować do wystroju wnętrza i być funkcjonalny. Sprawę ułatwia fakt, że rodzajów stolików nocnych jest tyle, ile gustów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Na początku warto jednak przemyśleć do czego stolik kawowy będzie nam służył. Zwykle przydaje się do odstawienia szklanki z napojem, odłożenia gazety, telefonu lub pilota. W takim przypadku wystarczy nam prosty stolik jedynie z blatem. Jeśli chcemy w pobliży sofy trzymać jeszcze kilka innych drobiazgów jak krem do rąk czy lekarstwa, a nasz salon jest tak mały, że każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota, to dobrze jest zdecydować się na stolik z szufladami. Jeśli dysponujemy naprawdę małą przestrzenią, to rozważmy zastąpienie tradycyjnego stolika przysuwanym stolikiem – oszczędzimy w ten sposób miejsce. 

Osoby, które cienią oryginalne wzornictwo, również w dziedzinie stolików kawowych mogą zdecydować się na model jeszcze odważniejszy w formie. Mogą to być wszelkiego rodzaju wyraziste skrzynie, np. drewniane lub obite skórą. Stylu wnętrzu doda także ława z rozkładanym blatem. Nowoczesnym, a za razem genialnym w swojej prostocie pomysłem jest zastąpienie stolika pufem z twardą nakładką. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także