Mieszkanie na poddaszu - jakie meble ustawić pod skosami?

Mieszkanie na poddaszu - jakie meble ustawić pod skosami?

Autor: bm
09 lis 2018 08:43

Skośne sufity w mieszkaniu sprawiają, że wygląda ono efektownie i przytulnie, ale miejsca pod skosami nie są łatwe do zagospodarowania. Warto poświęcić trochę czasu i uwagi na dobór odpowiedniego umeblowania.

Czytaj też: Jak ustawić sofę w salonie - zobacz najlepsze pomysły projektantów

Jak wykorzystać urok skośnych sufitów? Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń, która z założenia jest trudniej dostępna niż miejsce o standardowej wysokości? Sposobów jest wiele, a dowodem tego są załączone zdjęcia, na których pokazujemy niemal każdy rodzaj pomieszczenia na poddaszu. Dla przykładu - w sypialni skosy można wykorzystać do przechowywania odzieży i innych rzeczy, decydując się np. na garderobę wykonaną na wymiar. Pod skosem mogą też znajdować się niskie szafki lub komody, a także najważniejszy mebel w sypialni, czyli łóżko. W tym ostatnim przypadku należy pamiętać, że najlepsze pod skosy będą modele o dość niskim zagłówku.

W salonie usytuowanym na poddaszu możemy ustawić pod skosami mebel wypoczynkowy albo wykonany na wymiar regał na książki. W kuchni dobrym rozwiązaniem będzie umiejscowienie pod skosem blatu roboczego, oczywiście bez górnych szafek, lub blatu, na którym będzie można spożywać szybkie śniadania. Skosy doskonale pasują też do pokoju dziecka - warto je wtedy wykorzystać jako miejsce na szafki i szuflady do przechowywania zabawek lub ubrań. Z kolei w łazience pod niższym sufitem może stanąć przestronna wanna, ale możemy też umiejscowić tam pralkę lub szafki na ręczniki i kosmetyki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także