×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modne meble. Jakie materiały wybrać?

Modne meble. Jakie materiały wybrać?

Autor: Urszula Tatur
25 maj 2021 13:40

Aby stworzyć efektowne i funkcjonalne meble, potrzebne są: piękne materiały, ciekawe pomysły i innowacyjne rozwiązania.

Są takie produkty, których walory możemy poznać tylko z bliska. Dotyczy to między innymi materiałów do produkcji mebli – płyt, blatów i kompozytów. O ile ich kolor zobaczyć można na zdjęciach, to już dokładny odcień widoczny jest wyłącznie na żywo. Jego głębię wydobywa bowiem gra świateł i cieni, których na ulotkach nie sposób uwiecznić. Podobnie jest ze strukturą powierzchni – to jak gładka lub chrapowata jest, możemy sprawdzić tylko gdy ją dotkniemy. Przesunięcie palcami po blacie więcej o nim powie niż najdłuższy opis. A przecież do tworzenia naprawdę pięknych mebli konieczne jest dobranie materiału odpowiedniego, absolutnie dopasowanego do potrzeb użytkownika i charakteru całej aranżacji.

Brand Dekores zadebiutował podczas targów Warsaw Home w 2019 roku. Obejmuje produkty kilku marek, za pomocą których można stworzyć aranżacje jak z marzeń. Rozwiązania te wykorzystywać można w różnych przestrzeniach, mieszać ze sobą i łączyć. Są to:

KRION – czyli Solid Surface najnowszej generacji, stworzony przez SYSTEMPOOL, firmę należącą do Porcelanosa Group. Ten do złudzenia przypominający naturalny kamień kompozyt składa się z naturalnych minerałów i wysoce wytrzymałych żywic. I to składzie tkwi tajemnica jego wytrzymałości. Materiał ten jest ciepły w dotyku oraz łatwy w obróbce i naprawie. Umożliwia tworzenia fantazyjnych form zabudowy, praktycznie nie potrzebuje konserwacji, a do tego nie ma porów, dzięki czemu na jego powierzchni nie mogą się namnażać bakterie.

ABET Laminati – to paleta bardzo wytrzymałych i absolutnie pięknych laminatów wysokociśnieniowych, które zastosować można zarówno w meblach – jako fronty i blaty, jak również innych elementach aranżacji – np. jako okładziny ścian.

Panmar Wood – to oferta drewnianych blatów roboczych, które można wkomponować w kuchnie utrzymane w różnych stylach i kolorystyce. A to dlatego, że naturalne piękno dębiny, buku i orzecha proponowane jest w szerokiej palecie kolorystycznej. Co ważne, marka pozyskuje surowiec wyłącznie z lasów certyfikowanych.

AGT – to z kolei piękne płyty meblowe wykończone w modnych macie. Ich aksamitna struktura podkreślana jest głębią kolorów doskonale wpisujących się w najnowsze trendy wzornicze.

SM’art – czyli kompletne portfolio płyt, blatów, laminatów i obrzeży proponowanych w ciekawych wzorach inspirowanych naturalnymi materiałami – drewnem i kamieniem, a także metalem, betonem i tkaninami. Produkty tej marki wyróżniają się perfekcyjnym wykończeniem i ponadprzeciętną wytrzymałością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także