×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modne mieszkanie. Ciekawe pomysły na sofę w salonie

Modne mieszkanie. Ciekawe pomysły na sofę w salonie

Autor: Alicja Pietrowska
14 wrz 2015 10:51
Aktualizacja: 15 wrz 2015 08:46

Sofa to podstawowy element w aranżacji salonu. Jak ją ustawić, aby stworzyć wygodny kącik wypoczynku, a także spójną oraz atrakcyjną całość pod względem wizualnym? Zobacz kilka inspirujących przykładów.

W komfortowym salonie część wypoczynkowa z kanapą to najważniejsze miejsce, nadające styl całej aranżacji. Sofa ustawiona równo pod ścianą to rozwiązanie najbezpieczniejsze, ale jakże nudne i oklepane. Może warto przyjrzeć się bliżej bardziej nietypowym przykładom na ustawienie tego mebla. Dlaczego? Bo kanapa może w salonie pełnić wiele funkcji. Świetnie sprawdza się jako element optycznego podziału wnętrza na strefy. Przydaje się to szczególnie w salonach otwartych na kuchnię oraz w wielofunkcyjnych pokojach dziennych. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem w otwartym komfortowym salonie jest ustawienie kanapy tyłem do aneksu kuchennego. Kanapa jest niskim meblem, więc nie przytłoczy oraz nie zamknie wizualnie niewielkiego wnętrza.

Rozmiar sofy należy dostosować do powierzchni salonu. Zbyt duża kanapa z rozłożystym siedziskiem zabierze sporo przestrzeni oraz zagraci wnętrze. W dużym salonie można ustawić dwie kanapy równolegle do siebie, a między nimi stolik kawowy lub puf z twardą nakładką, który w razie potrzeby może pełnić także funkcję wygodnego podnóżka. Taki układ sprawdza się np. przed kominkiem.

Kanapy świetnie prezentują się także ustawione prostopadle do siebie. Osoby siedzące na obu kanapach doskonale się widzą, mogą więc bez utrudnień rozmawiać ze sobą i cieszyć się swoim towarzystwem. Taki układ z powodzeniem zastępuje także kanapę narożną. 

Jeśli miejsca w salonie jest naprawdę mało najodpowiedniejszym meblem będzie zgrabna dwu lub trzy osobowa sofka, urozmaicona kilkoma miękkimi poduchami, które są także świetnym elementem dekoracyjnym.

W salonie oprócz wygody, najważniejsze jest stworzenie wrażenia przytulności. Wtedy wnętrze naprawdę sprzyja wypoczynkowi, a domownicy i goście chętnie w nim przebywają.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także