×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modny salon. 10 jasnych i przytulnych aranżacji

Modny salon. 10 jasnych i przytulnych aranżacji

Autor: Alicja Pietrowska
22 wrz 2015 14:19
Aktualizacja: 23 wrz 2015 08:52

Salon to pomieszczenie w którym za dnia przebywamy najczęściej. Warto go więc urządzić tak, aby przebywanie w nim było prawdziwą przyjemnością. Zobacz pomysły projektantów na jasny pokój dzienny.

Właściwie zaaranżowany pokój dzienny to nie tylko kwestia dobrego wyczucia stylu czy naszego gustu. Jak wiadomo, na nasz nastrój oraz kondycję psychiczną wpływa także otoczenie, dlatego salon, w którym przebywamy najwięcej warto odpowiednio urządzić. Dobrym pomysłem na aranżację tego wnętrza jest użycie jasnej kolorystyki - dzięki temu czas spędzony w nim z rodziną czy przyjaciółmi będzie kojący i radosny. 

Ważne, aby każdy z domowników czuł się w salonie dobrze. Unikajmy zatem kontrastowych, mocnych zestawień kolorystycznych, a postawmy na delikatne barwy. Idealnie sprawdzą się meble w tak zwanych kolorach ziemi oraz stonowanych, wręcz rozbielonych odcieniach, które pozytywnie wpływają na nastrój, ale także sprzyjają relaksowi. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o kolor ścian czy wykończenie podłogi.  

Jeśli cenimy mocniejsze akcenty, wtedy doskonałym sposobem na ożywienie aranżacji będą kolorowe dodatki pod postacią małych elementów dekoracyjnych, m.in. poduszki na sofie, półki, stolika kawowego czy też obrazów.

Kolory mebli i ścian to tylko połowa sukcesu. Aranżując nasz salon, nie wolno nam pominąć oświetlenia. Odpowiedni dobór lamp i ich kolor w dużej mierze wpływa na charakter i wizualne ciepło pomieszczenia. Niezaprzeczalnie najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli z oświetleniem, a także różnego rodzaju lamp wiszących. Bardzo istotny jest właściwy dobór koloru żarówek do naszego salonu. Najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED lub halogenowe dające ciepły odcień światła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także