Nowa kolekcja spod kreski Tomka Rygalika

Nowa kolekcja spod kreski Tomka Rygalika

Autor: Justyna Łotowska
03 sie 2020 13:22

Rodzina stołów Oo marki Nobonobo to kwintesencja uniwersalności. Zobaczcie najnowszy projekt założyciela Studia Rygalik.

Stoły to elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie żadnego wnętrza. Stąd wśród tegorocznych nowości Nobonobo nie mogło zabraknąć ich pełnej rodziny. Na projekt Oo składają się dwa okręgi – blat i podstawa, które łączy stalowy wspornik o tym samym przekroju. Motyw koła był również impulsem do stworzenia nazwy kolekcji, która wyraża jej prostotę. Jednak o wyjątkowej klasie wzorniczej modeli decydują przede wszystkim starannie opracowane detale. Fornirowane orzechem amerykańskim blaty są w unikalny sposób zmiękczone na krawędzi łagodnym frezowaniem, a metalowe podstawy zwieńczone zostały charakterystyczną masywną obręczą. Wyróżnia ona stoły wizualnie, posiadając jednocześnie aspekt funkcjonalno–dekoracyjny, gdyż element ten wzmacnia bazę i służyć może za wygodne podparcie nóg. 

Tomek Rygalik wskazuje na dwie inspiracje, które dały impuls do powstania Oo. Pierwszym jest idea bycia razem i spokojnej rozmowy. Spotkania przy okrągłym stole mają dla niego aspekt symboliczny. W dawnych czasach ludzie spotykali się w kręgu, a dziś okrągły stół znosi bariery – wszyscy przy nim zasiadający mają przecież równie ważną pozycję. Drugim odwołaniem widocznym w projekcie jest rewolucja przemysłowa. Obfitowała ona w mocne i stabilne, innowacyjne konstrukcje stalowe, które z czasem zagościły w świecie rozwiązań do wnętrz.

Na rodzinę stolików Oo składa się pięć modeli o zróżnicowanej wysokości i średnicy blatów: stół jadalniany - śr.:165 cm wys.:75 cm; stół jadalniany – śr.:145 cm wys.:75 cm; stół jadalniany – śr.:125 cm wys.:75 cm; stół kawiarniany - śr.: 125 cm wys.58 cm. stolik kawowy śr.: 81 cm wys.:40 cm.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także