×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia. Zobacz propozycje polskich sklepów

Nowoczesna kuchnia. Zobacz propozycje polskich sklepów

Autor: Alicja Pietrowska
30 paź 2015 12:44

Oferta polskich sklepów obfituje w meble kuchenne. Propozycje są funkcjonalne i pasują do różnych wnętrz. Na uwagę zasługuje także ich ciekawy design.

Kuchnia, to miejsce przygotowywania posiłków. W praktyce jednak jest również miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego producenci mebli coraz większą wagę przywiązują do jej wyglądu. 

Elegancja, prostota, naturalne materiały i stonowane kolory to cechy kolekcji, które możemy spotkać w ich ofercie. Bryły takich mebli są proste, linearne, często pozbawione uchwytów. Brył są także lekkie optycznie. Tą subtelność dodatkowo podkreślają liczne otwarte półki i witryny - proste w formie lub fantazyjnie wkomponowane w bryłę mebla. 

Projektanci mebli kuchennych stawiają także na łączenie materiałów. Trend „mieszaj i łącz” to różnorodne wariacje oraz eksperymenty kolorem i fakturą materiałów. Dominują materiały naturalne, szczególnie drewno lub jego imitacje, zestawiane w pomysłowe kombinacje z betonem, a także imitacja kamienia czy marmuru, które najczęściej możemy spotkać na blacie.  

Kolory są jasne i stonowane. Najczęściej możemy spotkać brązy w nietypowych odcieniach, jasne i ciemne szarości oraz złamane biele. Zgaszone kolory doskonale łączą się także z matowymi wykończeniami. Nie brak jednak także kuchni w połysku. Tu wiodącym kolorem jest biel oraz kolor kawy z mlekiem. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także