Nowoczesny salon: pomysły na modny narożnik. Zobacz zdjęcia!

Nowoczesny salon: pomysły na modny narożnik. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
18 marz 2021 08:58

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one być ładne i wygodne. Obie te funkcje spełni narożnik. Zobaczcie 12 modnych modeli z polskich sklepów.

Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu.

Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć.

Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania. Da nam on możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także