PARTNER PORTALU
Nowoczesny stołek. Idealny do domu i do pracy. Nowość od Noti!

Nowoczesny stołek. Idealny do domu i do pracy. Nowość od Noti!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 kwi 2022 11:29

Aktywny stołek Banffy swoim kształtem nawiązuje do zabawki z dzieciństwa. Wprowadza do wnętrza element zabawy formą. Jest także bardzo wygodny. Stołek zaprojektowała Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya dla marki Noti.

Niemal każdy z nas zetknął się w dzieciństwie z zabawką, która wymaga koordynacji i zrozumienia celu. Pionowy kołek, na który trzeba nałożyć kręgi, na przykład w odpowiedniej kolejności od największego do najmniejszego. W ten sposób powstaje zwężająca się ku górze wieża. Taki kształt, nie przywodzi na myśl czegoś, na czym można usiąść. Ale przecież kręgi możemy nakładać inaczej. Zacząć od dużego, potem mniejsze i znowu większe. I już mamy inną formę, z mocną podstawą oraz górą, która pozwala na to, by na niej przysiąść. Dwie młode projektantki – Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya – nawiązując do tej zabawki z dzieciństwa zaprojektowały aktywny stołek Banffy.

Żeby zrozumieć cel w tym przypadku, najlepiej Banffy przetestować samemu. Stołek dostępny jest w warszawskim Noti Studio. To ciekawe i wywołujące uśmiech na twarzy doświadczenie. Siedzisko nie jest obojętne i reaguje dynamicznie na każdy nasz ruch. Podąża za nami. Osadzone na mocnej nodze odchyla się w każdym kierunku, a jego wysokość można łatwo regulować. Obniżyć, by usiąść lub podnieść, by lekko przysiąść przy nim na stojąco. Pozycja, jaką wymusza stołek ułatwia oddychanie, ponieważ klatka piersiowa i biodra pozostają otwarte. Pomimo braku oparcia, jest wsparciem dla kręgosłupa, który cały czas pracuje. Poprawia się krążenie, a co za tym idzie – lepiej funkcjonuje umysł. Siedząc na aktywnym stołku jesteśmy rozluźnieni, unikamy napięć mięśniowych i bolesnych przykurczów zapobiegając w ten sposób wielu chorobom i przewlekłym dolegliwościom związanym z układem kostnym, krążeniowym, trawiennym.

Przyjazny kształt nawiązujący do zabawki z dzieciństwa zachęca, by stołek znalazł się w pokoju najmłodszych, ale stołek służyć może również do zaaranżowania wspólnej, domowej strefy rodzinnych aktywności. Gry planszowe, zręcznościowe, przy których mamy możliwość poruszania się w każdym kierunku, pozwala całkowicie oddać się rozrywce. Stołek sprawdzi się również w strefie kuchennej czy jadalnianej. Choćby wtedy, kiedy rano w pośpiechu zjadamy śniadanie czy wypijamy pierwszą kawę. Możemy wówczas na chwilę przysiąść na nim przed wyjściem. Jest też nieocenionym towarzyszem podczas domówek, kiedy nikt – prawdę mówiąc – nie potrafi usiedzieć w miejscu.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także