PARTNER PORTALU
Okrągły stół - świetny sposób na jadalnię w małym wnętrzu

Okrągły stół - świetny sposób na jadalnię w małym wnętrzu

Autor: bm
02 wrz 2019 13:27

Okrągły stół sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne, a jednocześnie przytulne. Brak kanciastych krawędzi dodaje subtelności całej aranżacji. Jest to idealne rozwiązanie do niewielkiego mieszkania.

Zazwyczaj planując jadalnię w mieszkaniu myślimy w pierwszej kolejności o stole prostokątnym lub kwadratowym - są one zdecydowanie najpopularniejsze. Co nie znaczy, że idealnie pasują do każdego wnętrza. W mniejszych mieszkaniach czasem lepiej sprawdzają się stoły okrągłe (lub owalne), chociaż pozornie są nieco bardziej wymagające pod względem aranżacji. Trudno je bowiem ustawić przy ścianie, potrzebują też trochę więcej przestrzeni na środku pomieszczenia. Jednak dzięki zaokrąglonym krawędziom sprawiają wrażenie mniejszych, dodają wizualnej lekkości pomieszczeniu i nie przytłaczają go "ostrymi" narożnikami. Stoły okrągłe mogą też być rozkładane, dzięki czemu mamy możliwość powiększenia blatu do wymaganych rozmiarów.

Stoły o zaokrąglonych blatach harmonizują z wnętrzami o różnych stylach. Doskonale wpasowują się we wnętrza urządzone w stylu klasycznym - dobrze wyglądają z tradycyjnym umeblowaniem i eleganckimi dodatkami. Ale odpowiednio dobrany stół możemy też ustawić w nowoczesnym wnętrzu, sprawi wówczas, że stanie się ono bardziej przytulne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także