Peter Opsvik: poznaj projekty znakomitego norweskiego designera

Peter Opsvik: poznaj projekty znakomitego norweskiego designera

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 cze 2020 09:47

Peter Opsvik wie wszystko o siedzeniu! Ten projektant słynie z projektów innowacyjnych siedzisk. Jego design to przede wszystkim funkcjonalność i wygoda. I to jaka! zobaczcie jego najbardziej znane projekty!

Główny obszar zainteresowań designera Petera Opsvika to poszukiwanie wygodnych pozycji do siedzenia. Podczas gdy wielu ekspertów rekomendowało (i rekomenduje nadal!) jedyną dobrą pozycję, w jakiej powinniśmy siedzieć na krześle czy przy biurku, Peter Opsvik podszedł do problemu z zupełnie innej strony. Od lat 70. tworzy siedziska, które inspirują do poszukiwania i przyjmowania przeróżnych, ale niezmiennie wygodnych ułożeń ciała. Kreatywność, a przede wszystkim kreowanie sytuacji sprzyjających ruchowi jest jego specjalnością! 

Najbardziej znany projekt Petera Opsvika to krzesło Tripp Trapp, dziś już prawdziwa ikona skandynawskiego designu. Zaprojektowane dla firmy Stokke krzesło rośnie razem z dzieckiem, od niemowlaka, aż do nastolatka. Sprzedano je w olbrzymiej liczbie 7 mln egzemplarzy! Peter Opsvik słynie także (jako jeden z pierwszych designerów na świecie!) ze swoich projektów krzeseł do pracy w pozycji klęczącej, które zrewolucjonizowały myślenie o siedzeniu w miejscu pracy i uratowały już niejeden kregosłup!

Meble projektu Petera Opsvika bez problemu można kupić w Polsce. Kultowe krzesełko dla dzieci Tripp Trapp kupimy za 849 zł (sklep producenta Stokke.com). Model Variable Balans (do pracy w pozycji klęczącej) to np. wydatek ok. 1450 zł (sklep Lovethesign.com). 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także