Piękne sofy do salonu. Te modele to nowości!

Piękne sofy do salonu. Te modele to nowości!

Autor: Urszula Tatur
02 lip 2021 22:29

Sofa to królowa salonu. Nowoczesne modele są nie tylko piękne, ale i wpiszą się w najbardziej nietypowe wnętrza.

Kolekcja Aliante

Kolekcja Aliante to modułowy system siedzeń, który wyraża, począwszy od sugestywnej nazwy, która po włosku oznacza „szybowiec”, koncepcję płynności i elastyczności, pozornie bez grawitacji. Powietrzna, pokryta tkaniną rama pasuje do poduszek i oparć w różnych rozmiarach, tworząc wizualnie miękki i powściągliwy zestaw. Lekkość zestawu dodatkowo podkreśla metalowa nóżka o minimalistycznym designie dostępna w różnych kolorach. Dzięki wszechstronnym elementom, kolekcja przyjmuje różne, ciekawe konfiguracje do salonu z naciskiem na indywidualizację. System uzupełniają stoliki boczne Aliante, dostępne w kolorze orzecha Canaletto lub z blatem ceramicznym i wykonane w różnych kształtach i rozmiarach, akcesoria, które bawią się przestrzenią, gdy są ustawione z boku, przed sofą lub pomiędzy dwoma elementami kompozycji.

Sofa Lovy

Najnowszym dodatkiem do rodziny Lovy jest sofa o nietypowym designie: półowalny kształt zachęca do rozmowy, a oparcie wizualnie wprawia w ruch, dzięki czemu wyróżnia się w strefie dziennej. W tej nowej wersji sofa Lovy staje się jeszcze bardziej konfigurowalna dzięki różnym elementom modułowym, które pozwalają na dostosowanie jej do różnych przestrzeni oraz do licznych wariantów metalu dostępnych dla stóp i gamy kolorów dla tkanin. W połączeniu z innymi elementami kolekcji sofa Lovy pozwala na stworzenie idealnie skoordynowanych pomieszczeń o oryginalnym stylu.

Meble modułowe Peanut B.

Rodzina mebli tapicerowanych Peanut B., zaprojektowana przez Mauro Lippariniego dla Bonaldo, została poszerzona o nowe elementy, które stymulują kreatywność i wyobraźnię tych, którzy ich doświadczają. Dzięki nowym elementom o kształtach asymetrycznych, pięciokątnych i trapezowych, dostępnych w różnych wymiarach i kombinacjach z istniejącymi elementami regularnymi, Peanut BX staje się niezwykle wszechstronny i konfigurowalny: wyspa miękkości, symbol relaksu, wyróżnik salonu dzięki jego wyjątkowa osobowość. Charakterystyczną cechą architektury sofy pozostaje „dwustronny” design, który doskonale wyraża zastosowanie nowych podłokietników i puf. Kontury szwów, które otaczają miękkie siedziska, kontrastują z bardziej surowymi i geometrycznymi kształtami ramy o różnej głębokości siedziska: w rezultacie powstaje sofa, która może dostosować się do każdego wymagania przestrzennego i stylistycznego.

Pufy Belt & Cross

Pufy Belt & Cross, zaprojektowane przez Alaina Gillesa dla Bonaldo, zostały pomyślane jako „bracia” o różnych osobowościach. Wyściełana górna część jest taka sama zarówno w Belt, jak i Cross, bez prostych linii, a jedynie zakrzywione powierzchnie, które delikatnie się uzupełniają, z gracją unoszące się na podstawie. Wyróżniają się podstawami, które nadają każdemu z nich odrębną osobowość: okrągła metalowa podstawa pufy Belt igra z koncepcją stabilności, podczas gdy drewniana podstawa Cross w kształcie krzyża jest detalem, który sprawia, że ​​to akcesorium jest natychmiast rozpoznawalne. Chociaż ich podobieństwa sprawiają, że są idealne do łączenia się w pary, jak dwaj członkowie tej samej rodziny o przeciwnych osobowościach, które wzajemnie się uzupełniają, to ich różnice i różnorodność możliwych kombinacji tworzą dynamiczne, żywe i stale zmieniające się środowisko.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także