×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne stoły do salonu. Te modele zachwycają!

Piękne stoły do salonu. Te modele zachwycają!

Autor: Urszula Tatur
05 lip 2021 12:18

Piękne meble są jak dzieła sztuki. Zachwycają oryginalną formą, urzekają ponadczasowym wzornictwem. Przekonują o tym wytwórcy luksusowych mebli jadalnianych, którzy łączą rzemieślniczy kunszt i tradycje z niezwykłym artyzmem. Najlepszym na to dowodem są stoły z portfolio włoskich producentów, które odnajdziemy w salonach marki Kler.

Jadalnia to serce każdego domu. W jej centrum zawsze stoi stół. To mebel, który nie tylko gromadzi wokół siebie gości i domowników, ale też przyciąga wzrok i skupia uwagę. Najlepszym na to przykładem są stoły z oferty renomowanych włoskich producentów, za których koncepcję artystyczną odpowiadają znani i cenieni na świecie designerzy. Przypominają one wyszukane rzeźby, które zgodnie z zasadami sztuki użytkowej, pod pięknym, artystycznym kształtem, kryją praktyczne funkcje.

Iluzoryczny jak Oracle

Do organicznych kształtów nawiązuje stół Oracle marki Arketipo, który w założeniu designera miał tworzyć wizualną iluzję, balansującą na krawędzi praw rządzących fizyką. Dekoracyjny postument to element złożony z trzech kół, które spotykają się ze sobą pod różnymi kątami, tworząc ciekawy efekty wizualny –zmieniający się w zależności od perspektyw. Podstawa dostępna jest w w kolorze jasnobrązowym, mosiężnym, tytanowym, zwieńczona jest okrągłym blatem, co podkreśla idealną formę mebla. Dla wydobycia kunsztownego charakteru stołu sam blat wykonany jest ze szlachetnych surowców, takich jak drewno czy marmur. Tym samym projekt udowadnia, że elegancja może być sztuką, a luksus przekracza granice.

Geometryczny jak Delta

Hołdem geometrycznej precyzji jest stół Delta z oferty włoskiego producenta Bontempi. Jego dekoracyjna podstawa oparta jest na kombinacji kształtów starogreckiej li tery delta, której symbolem jest trójkąt. Tworzą one szkielet bryły, który prezentuje się niezwykle efektownie, ale i pozwala w pełni spersonalizować mebel. Dzieło wieńczy marmurowy blat o nieregularnej formie owalu, dostępny w czterech rodzajach wykończenia.

Solidny jak Stratos

Stół to mebel, który stanowi fundament rodzinnych spotkań. Jego podstawa powinna więc być stabilna i solidna. Najlepszym na to przykładem jest stół Stratos z oferty Cattelan Italia. Osadzony na masywnej, metalowej podstawie jest gwarantem poczucia bezpieczeństwa i trwałości. Sam postument, przypomina nowoczesną rzeźbę, przez co prezentuje się niezwykle efektownie i nowatorsko. Nieco surową i industrialną podstawę wieńczy blat dostępny w modnych wykończeniach: z drewna, ceramiki, czy szlachetnego kruszcu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także