PARTNER PORTALU
Pokój dla nastolatka. Zobacz najmodniejsze meble

Pokój dla nastolatka. Zobacz najmodniejsze meble

Autor: Marta Ustymowicz
30 gru 2014 10:01

Urządzenie funkcjonalnego i fajnego zarazem pokoju dla nastolatka to niemałe wyzwanie. Na szczęście producenci mebli doskonale wiedzą, czego dzieci w tym wieku potrzebują. Sprawdźcie najciekawsze kolekcje mebli dla nastolatków.

Dzieci w wieku nastu lat najczęściej mają swoje własne pokoje, a co za tym idzie - własny azyl. Powinien on być urządzony funkcjonalnie, aby zapewniał miejsce co spokojnej nauki, ale też by było w nim miejsce na przechowywanie ubrań, przedmiotów kolekcjonowanych przez dziecko czy szkolnych książek. Ważna jest także nieskrępowana przestrzeń do siedzenia, w razie wizyty kolegów i koleżanek, jak również wygodne miejsce do spania. 

To wszystko można osiągnąć przy pomocy nowoczesnych i niezwykle funkcjonalnych mebli. Dziś już nie trzeba się obawiać, że pokój jest mały czy nieustawny - meble dla nastolatków są przystosowane nie tylko do kłopotliwych przestrzeni, ale mają także wspaniałą stylistykę, zgodną z obowiązującymi trendami.

Najlepszym tego przykładem są łóżka na wysokiej antresoli. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w nawet najmniejszym pokoju zmieścić miejsce do spania, biurko, pojemne regały i wielką szafę. Większość z tym mebli zmieści się właśnie pod antresolą, na górze której osadzony jest wygodny materac. Ciekawym łóżkiem, szczególnie dla dziewcząt, jest model o nietypowym stelażu, przypominającym domek. Listwa umieszczona nad materacem pozwala na zawieszenie kolorowych lampek czy też luźnego rozłożenia delikatnej tkaniny, która może posłużyć jako baldachim. 

W pokoju nastolatka, czyli także ucznia, ważne jest również biurko. To właśnie przy nim dzieciaki spędzają najwięcej czasu, kiedy odrabiają lekcje lub się uczą. Istotne jest, aby miało ono odpowiednio szeroki blat, by zmieściły się nim nie tylko kubeczki z ołówkami, ale też laptop i otwarte książki. Ciekawym rozwiązaniem dla niedużych biurek są specjalne nadstawki, które mają wiele otwartych półeczek, w których można poukładać najróżniejsze bibeloty, ale też schować zeszyty czy książki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także