×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój dzienny. Najlepsze pomysły na stolik kawowy

Pokój dzienny. Najlepsze pomysły na stolik kawowy

Autor: Alicja Pietrowska
02 lis 2015 11:19
Aktualizacja: 03 lis 2015 08:50

Stolik kawowy to mebel bez którego modny salon obejść się nie może. Zobaczcie kilka modnych propozycji.

Planując aranżację salonu, w pierwszej kolejności skupiamy się na sofie. To zwykle wokół niego toczą się całe rozważania. Ale to nie jedyny element, którego wybór powinniśmy dobrze przemyśleć. W najbliższym sąsiedztwie sofy nie powinno zabraknąć praktycznego stolika kawowego. Ten niepozorny mebel służy nie tylko do odstawienia kubka z herbatą czy odłożenie książki, ale często też do przechowania drobiazgów, które powinny być zawsze w zasięgu ręki. Dobrze dobrany stolik kawowy powinien pasować do wystroju i być funkcjonalny. Który wybrać?

Rodzajów stolików kawowych jest tyle, ile gustów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Na początku warto zastanowić się nad jego rozmiarem oraz kształtem. Ważne, aby mebel nie przytłaczał aranżacji, a także nie zaburzał komunikacji w pomieszczeniu. Warto przemyśleć także co będziemy na nim umieszczać. Zwykle jest to szklanka z napojem, książka, telefon czy pilot od telewizora. Do takich podstawowych zastosowań wystarczy prosty stolik jedynie z blatem. Jeśli chcemy przy sofie trzymać jeszcze kilka innych drobiazgów jak: gazety czy dokumenty, to dobrze jest zdecydować się na szafkę z szufladami, dzięki czemu łatwo będzie zadbać o porządek.

Styl oraz kolor stolika należy dobrać do ogólnego wyglądu wnętrza. Do mebli, które się w nim znajdują oraz kolorów ścian. Dobrze, jeśli całe wnętrze współgra ze sobą gamą kolorystyczną, tworząc idealną, harmonijną całość. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także