Polski design: ciekawy projekt mebli ze sklejki dla dzieci

Polski design: ciekawy projekt mebli ze sklejki dla dzieci

Autor: Justyna Łotowska
18 sie 2020 14:58

Wykonane z fińskiej sklejki regały zachwycają prostą, skandynawską formą i funkcjonalnością. Zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu bezpiecznej, estetycznej i stymulującej przestrzeni dla najmłodszych w zgodzie z wytycznymi pedagogiki Marii Montessori oraz pedagogiki waldorfskiej.

Zestaw regałów Frisk Kids marki Plywood Project został wykonany z naturalnego, solidnego i elastycznego materiału –  fińskiej sklejki. Dzięki niej projektanci polskiej marki mogli stworzyć trwałe i stabilne meble o finezyjnej i nieprzytłaczającej formie. Design regałów nawiązuje do skandynawskiego stylu mid century.

Meble zostały wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystkie ranty regałów są zaokrąglone, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla ciekawych świata maluchów. Co więcej, sklejka, którą wykorzystano do produkcji mebli, spełnia wymogi regulacji 2 CARB – gwarantuje brak zastosowania jakichkolwiek substancji toksycznych.

Regały powstały z myślą o stworzeniu aranżacji pokoju dziecięcego w zgodzie z wytycznymi pedagogiki Marii Montessori oraz pedagogiki waldorfskiej. Obie metody zakładają, że umeblowanie pokoju dziecięcego powinno z jednej strony pozwalać najmłodszym wykorzystywać drzemiące w nich pokłady kreatywności i ciekawości, a z drugiej być estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne. Domyślne opcje wybarwienia: transparent, dąb i akacja. Poza tym istnieje opcja dobrania dowolnego koloru wybarwienia.

Szczegóły techniczne:
• materiał: sklejka brzozowa
• wykończenie drewna: olejowosk matowy
• wysokość całkowita regałów: 90 cm
• szerokość całkowita regałów: 125 cm (74 + 51)
• głębokość całkowita regału: 40 cm

Cena zestawu: 1 699 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także