Pracujesz przy biurku? Zobacz pomysł, który twój kręgosłup pokocha

Pracujesz przy biurku? Zobacz pomysł, który twój kręgosłup pokocha

Autor: Justyna Łotowska
21 gru 2021 11:52

Ból pleców i głowy, zesztywniałe mięśnie, drętwiejące dłonie… Po kilku godzinach pracy przed komputerem często narzekamy na te dolegliwości. Kiedy wystąpią, często okazuje się, że potrzebna jest rehabilitacja i zmiana stylu życia. Dlatego warto postarać się, by się nie pojawiły. Jak? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie wyposażenie miejsca pracy.

Niezależnie od tego, czy pracujemy w nowoczesnym biurowcu, niewielkim przedsiębiorstwie czy domowym zaciszu, troska o odpowiednie wyposażenie miejsca pracy jest tak samo ważna. Aby długotrwała praca w pozycji siedzącej nie odbiła się negatywnie na naszym zdrowiu, koniecznie musimy zadbać o sprzęty dostosowane do naszych potrzeb i… specyfiki naszego ciała.

Podstawą jest oczywiście fotel – ergonomiczny, regulowany w zakresie wysokości siedziska i położenia oparcia, dopasowany do naszego wzrostu i wagi… Ale nie tylko on warunkuje zachowanie odpowiedniej postawy.

Jakie biurko do pracy przy komputerze?

Równie istotne jest biurko. Powinno być duże, byśmy swobodnie mogli rozłożyć na nim potrzebne rzeczy i – o czym często zapominamy – wygodnie oprzeć ręce. Powinno również pozwalać na dostosowanie wysokości blatu do naszego wzrostu. Optymalną opcją jest, by umożliwiało swobodną regulację położenia blatu w zależności od naszych potrzeb. I to właśnie umożliwia stelaż elektryczny (dostępny np. w modelu Futuro marki Rejs). 

- Futuro to wytrzymały stalowy stelaż, do którego można zamocować blat z drewna lub płyty drewnopochodnej o max wymiarach 1000x2000 mm. Pozwala na regulację wysokości w zakresie 625-1275 mm. Dzięki temu możemy dopasować biurko do konkretnej osoby, jej wzrostu, ale również nawyków i stylu pracy. Można przy nim pracować w pozycji stojącej lub siedząc na fotelu, koziołku czy nawet piłce. Zmiana pozycji zajmie dosłownie chwilę, bo Futuro umożliwia zapamiętanie 4 pozycji, które nam najbardziej odpowiadają. By wybrać którąś wystarczy przycisnąć przycisk na panelu sterowania i gotowe – wyjaśnia Joanna Posadzy, dyrektor marketingu marki REJS.

Porządek w miejscu pracy

Futuro to nie tylko sam stelaż biurka, ale też cała gama akcesoriów dodatkowych, za pomocą których można zorganizować i uporządkować przestrzeń pracy, tak aby była jeszcze wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

Uporządkowanie kabli – a tych przy komputerach i laptopach nigdy nie brakuje – ułatwia specjalne korytko, które można zamocować pod blatem. Zmieszczą się w nim przewody, a także listwa, przedłużacz i ładowarki. Z kolei stelaż pod jednostkę główną komputera stacjonarnego pozwala podwiesić ją w dogodnym miejscu pod blatem na wybranej przez nas wysokości. Dzięki tym rozwiązaniom, utrzymanie czystości jest dużo łatwiejsze – wystarczy przetrzeć podłogę, a sam kurz mniej osadza się na sprzęcie. Poza tym osoba pracująca ma więcej miejsca na nogi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także