Rozkładana wersalka. 10 nowości prosto ze sklepów

Rozkładana wersalka. 10 nowości prosto ze sklepów

Autor: Alicja Pietrowska
21 paź 2014 11:15

Wersalki to rozwiązanie idealne do niewielkich salonów. Zobaczcie nasze propozycje, wszystkie są dostępne w ofercie polskich sklepów meblowych.

Meble wypoczynkowe powinny być funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. W tym kontekście warto poświęcić trochę uwagi wielofunkcyjnym wersalkom i tapczanom. Są one praktyczne, ponieważ dzięki nim będziemy zawsze przygotowani na wizyty niespodziewanych gości.

Wersalka i tapczan to meble bardzo często ze sobą mylone. A to dlatego, że ich kształt i budowa są dość podobne. Różnica między nimi jest jednak znaczna. Tapczan ma twardsze siedzisko i oparcie, często ma też specjalną ściankę, która pełni funkcję oparcia, ale jednocześnie wymusza ułożenie mebla przy samej ścianie. Dodatkowo ma on dość specyficzną budowę, która bardziej pasuje do wystroju sypialni. Wersalka natomiast jest bardziej praktyczna i ma nieco wygodniejsze siedzisko.

Dziś prezentujemy zarówno tapczany jak i wersalki, które z pewnością wyróżnią się na tle salonu. Hitem sezonu są modele o jaskrawych kolorach, które przynoszą świeżość pomieszczeniom. W innych propozycjach dekoracyjne tkaniny z wyraźną fakturą tworzą harmonijną całość niezależnie od kolorystyki wnętrza, dzięki zastosowaniu barw z palety "kawa z mlekiem" - czyli beżu i brązu. Z kolei, siedziska utrzymane w minimalistycznej formie to idealna propozycja dla osób, które kochają meble proste, ale bogate w wyrazie. W takich kolekcja surowość form łagodzona jest przez mniejsze i większe poduchy oparciowe, zaokrąglony przód siedziska, dekoracyjne szwy czy też metaliczne nóżki.

Zobaczcie ofertę sklepów...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także