PARTNER PORTALU
Skandynawskie biurko do pracy w domu - jak je wybrać

Skandynawskie biurko do pracy w domu - jak je wybrać

Autor: mg
22 lip 2019 12:28

Biurko dp pracy w domu, przeznaczone zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka, powinno być komfortowe, ale i bezpieczne. Podpowiadamy, czym kierować się przy jego wyborze.

Myśląc o aranżacji domowego kącika do pracy, coraz częściej decydujemy się na minimalistyczne biurka, zwane też niekiedy skandynawskimi. To propozycja przede wszystkim dla miłośników prostych form, ale też właścicieli niewielkich wnętrz. Często tego typu meble wykonane są z naturalnego drewna i utrzymane w uniwersalnych kolorach.

Jeśli spędzasz przy komputerze kilka godzin dziennie, lepiej stworzyć przestrzeń – nawet niewielką – dedykowaną specjalnie do pracy. Nieprawidłowa postawa przy stole czy trzymanie laptopa na kolanach na dłuższą metę nie jest dobrym pomysłem. 

Wybierając biurko do pracy, pamiętaj, że:

- wysokość biurka do komputera nie powinna przewyższać 80 cm,
- odległość wzroku od monitora musi mieścić się w przedziale 40-75 cm,
- optymalna szerokość biurka do gabinetu czy prywatnego użytku to 100-140 cm,
- biurko do laptopa powinno zapewnić Ci miejsce na swobodne oparcie rąk i komfortowe położenie nóg,
- zadbaj o wygodne krzesło biurowe, które zabezpieczy Twój kręgosłup.

Dzięki swej formie biurko skandynawskie nie będzie zaburzać harmonii i stylowego wyglądu całego pomieszczenia. Jednocześnie jest to praktyczne rozwiązanie, jeśli często pracujesz zdalnie lub lubisz korzystać z sieci w sposób wygodny. Dzięki dodatkowym szufladom czy opcji z nadstawką zyskasz jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Schowasz tam niezbędne akcesoria biurowe lub dokumenty.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także