PARTNER PORTALU
Sofa modułowa. Lekka i wygodna. Nowość polskiego producenta!

Sofa modułowa. Lekka i wygodna. Nowość polskiego producenta!

Autor: Ewa Kozioł
01 wrz 2022 13:42

Sofa modułowa nie zawsze musi być ciężka i masywna. Wręcz przeciwnie! Może być lekka i subtelna. Taka jest właśnie sofa dostępne w najnowszej ofercie marki Nobonobo, która powstała we współpracy z kubańsko-włoskim projektantem Juannim Barcelò Borgesem.

Maxxo to funkcjonalny projekt autorstwa kubańsko-włoskiego projektanta Juanniego Barcelò Borgesa, który pokazuje, że sofa modułowa nie zawsze musi być ciężka i masywna. Na pierwszy rzut oka widać, jakby unosiła się w powietrzu. Wszystko dzięki cienkim, metalowym nóżkom, które nadają meblowi lekkości. Kontrastują one z mocną bryłą, uzupełnioną o wzornicze podłokietniki.

Zdjęcie: Nobonobo

Projektant perfekcyjnie poradził sobie z zachowaniem odpowiednich proporcji, dbając równocześnie o równowagę stylu i wygody. Ciekawy jest nie tylko sam projekt sofy, ale też materiały wykorzystane do jego realizacji. Opcja wyboru tkaniny obicia pozostawia wiele możliwości personalizacji i dostosowania do własnego wnętrza. Sofa modułowa wypełniona jest pasami elastycznymi, zgodnie z systemem Soft Layers – kompozycji specjalnie dobranych pianek elastycznych dla uzyskania najlepszego komfortu. Selekcjonowane pierze naturalne o wysokiej klasie sprężystości można wedle życzenia wymienić na wypełnienie antyalergiczne.

Zdjęcie: Nobonobo

Juanny Barcelò Borges to kubańsko-włoski multidyscyplinarny projektant z Mediolanu. Jego ideą jest pomaganie firmom i osobom o otwartych umysłach, docenienie ich wyjątkowej historii i budowanie znaczącej przyszłości. Jego praca zawsze zaczyna się od poszukiwania świeżego i przyciągającego wzrok punktu widzenia oraz intuicji, która może być inspirowana materiałami, technologią, firmą lub indywidualnymi użytkownikami. Tworzy ze szczególną dbałością o detale, aby przekazać historię, wraz ze sporą dawką zabawy i uroku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także