Sofa w salonie: 12 modnych pomysłów 2022. Dużo inspiracji!

Sofa w salonie: 12 modnych pomysłów 2022. Dużo inspiracji!

Autor: Justyna Łotowska
14 marz 2022 09:37

Szukasz pomysłu na modną, elegancką sofę? Nie wiesz, czy wybrać model klasyczny, czy nowoczesny? Zobacz 12 ciekawych propozycji w najmodniejszych kolorach i wzorach 2022.

Wybór odpowiedniej sofy do salonu może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku dostępna jest bogata gama modeli, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też jakością wykonania, a co za tym idzie funkcjonalnością i trwałością. Jak zatem wybrać odpowiednią sofę, by zarówno pięknie się prezentowała, zapewniała komfort i wygodę, jak i służyła przez kolejne lata?

Ponadczasowa elegancja - wybierz klasyczną sofę na nóżkach

Sofa to główny element wyposażenia strefy wypoczynku w salonie. Przyciąga wzrok i buduje klimat wnętrza. Powinna, poza komfortem i wygodą, przede wszystkim pasować stylistycznie do całego pomieszczenia. Jeśli chcesz, by nasz salon prezentował się modnie, a przy tym pozostał elegancki przez lata, postaw na modele o klasycznej, ponadczasowej urodzie. Sprawdzą się delikatne pikowania i luźne wypełnienie poduszek oparciowych, które dadzą efekt miękkiej, niezwykle komfortowej sofy.

Jaka sofa do dużych wnętrz?

Równie ważny, jak wybór stylistycznie dopasowanej do wnętrza sofy jest dostosowanie jej rozmiarów do dostępnego metrażu. O ile w małych pomieszczeniach zazwyczaj zmieści się jedynie niewielka sofa, czy narożnik, to w tych większych potrzebujemy bardziej wyszukanych rozwiązań.

Tu z pomocą przychodzą kolekcje modułowe. Pozwalają one w pełni spersonalizować mebel, poprzez dobór ilości siedzisk, kształtu i wielkości wypoczynku. Dzięki temu możemy mieć zestaw wypoczynkowy dopasowany do metrażu salonu, liczby domowników oraz układu funkcjonalnego przestrzeni. 

Dzięki dostępności wielu zróżnicowanych modułów sofę można dowolnie konfigurować. Najlepiej postawić przy tym  na uniwersalne wzornictwo, które pozwala dopasować mebel do każdego wystroju wnętrza, od nowoczesnego po klasyczne. 

Jaka sofa do nowoczesnego salonu?

Wybór sofy do salonu zdeterminowany jest także jej funkcją. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach meble wypoczynkowe są tym elementem wystroju, który ma zastąpić zbędne dodatki. Przyciągać wzrok, ale i zapewniać komfortowy wypoczynek. W takim salonie sprawdzi się sofa o modułowej konstrukcji, która otwiera niemal nieograniczone możliwości konfigurowania układu mebla i pozwala na stworzenie prawdziwej wyspy wypoczynkowej w centrum salonu.

Klasyka w nowoczesnej odsłonie - małe sofy dwu- i trzyosobowe

Miłośnicy uniwersalnych i ponadczasowych wnętrz oraz tradycyjnego podejścia do ich aranżacji z pewnością postawią na sprawdzone rozwiązania i zestawienia, także meblowe. Dlatego zamiast dużych, nowoczesnych mebli modułowych wybiorą typowe sofy 2- i 3-osobowe. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także