×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie. Meble idealne dla całej rodziny

Sofa w salonie. Meble idealne dla całej rodziny

Autor: Marta Ustymowicz
Dodano: 07 paź 2015 09:49
Zaktualizowano: 08 paź 2015 09:01

Sofa stanowi doskonałą bazę do stworzenia komfortowego miejsca wypoczynkowego w salonie. Musi być wygodna i funkcjonalna. Zobacz najciekawsze modele.

Wybór sofy, która ma służyć większej rodzinie, wcale nie jest prosty. Mebel powinien być duży, dawać miejsce do spania, zapewniać relaks w każdej pozycji - od siedzącej do leżącej. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup narożnika. Mebel ten daje swobodę aranżacji wnętrza, ponieważ ustawiony w kącie pokoju, zapewnia jeszcze wiele miejsca dla innych mebli, np. kawowego stolika czy fotela. Ponadto ma znacznie dłuższe siedzisko niż klasyczna sofa, przez co pomieści więcej osób. Warto wybrać narożnik z funkcją spania, nawet jeśli mamy oddzielną sypialnię i na co dzień nie potrzebujemy rozkładać sofy w salonie. Taka funkcja może przydać się, w chwili odwiedzin gości.

Zaletą narożników jest także duży pojemnik na pościel ukryty najczęściej w otomanie. Zmieścimy w nim nie tylko pościel, ale i większe koce, na które nie ma miejsca w szafie. Jeśli wybieramy tradycyjną sofę, warto wybrać model z długim siedziskiem, przeznaczony dla co najmniej trzech osób. Dobrym sposobem na wygodne siedzenie w salonie, jest także dokompletowanie do sofy fotela oraz niskich puf. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także