×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie. Modele, na których się wygodnie wyśpisz

Sofa w salonie. Modele, na których się wygodnie wyśpisz

Autor: Marta Ustymowicz
26 sie 2015 11:11
Aktualizacja: 27 sie 2015 08:10

Polacy najchętniej kupują sofy z funkcją spania. Dlaczego są one aż tak popularne? Wyjaśniamy.

Wielu Polaków mieszka w blokach, gdzie powierzchnia nie przekracza 50 m2. Dla kilkuosobowej rodziny to niewielki metraż i urządzenie go w funkcjonalny sposób bywa problematyczne. Często zdarza się, że salon pełni wielozadaniową rolę. Jest strefą dzienną, gdzie popołudniami wypoczywa cała rodzina, miejscem do zapraszania gości, jadalnią, często także pomieszczeniem, w którym  dzieci odrabiają lekcje. Niestety bywa też często sypialnią. 

Urządzenie go wiąże się wówczas z wyborem rozkładanej sofy. Jednak mebel, który jest użytkowany przez tak długi czas powinien spełniać pewne wymagania. Kierując się więc do salonu meblowego po kanapę, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również wypełnienie i stelaż, który ma ogromne znaczenie dla wygody spania.

Nawiązując do funkcjonalności warto zwrócić uwagę na możliwości rozkładania sof. A jest ich kilka, od wyciągnięcia wprzód elementu do spania spod siedziska, po położenie oparcia, które tworzy dużą powierzchnię do leżenia. Wybór mechanizmów także jest szeroki, a producenci okuć meblowych zapewniają producentom mebli coraz to nowocześniejsze rozwiązania. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także