Sofa w salonie: piękna i praktyczna. Zobacz jakie meble Polacy wybierali w 2020 roku

Sofa w salonie: piękna i praktyczna. Zobacz jakie meble Polacy wybierali w 2020 roku

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 gru 2020 11:12

Jakie modele kanap najczęściej wybierali Polacy w 2020 roku? Były to meble piękne i praktyczne. Tak wynika w podsumowania przygotowanego przez MP Nidzica.

Kończący się rok zmusił nas, by pozostać w domach na dłużej. Zaczęliśmy uważniej przyglądać się swoim mieszkaniom. Zrodziły się nowe potrzeby – wymagania dotyczące wnętrz nie zatrzymały się na konieczności estetycznego wyglądu, funkcjonalności, ale skoncentrowały się na personalizacji. Rozwiązania dopasowane idealnie do potrzeb mieszkańców w czasie, kiedy dom stał się miejscem pracy, zabawy, wypoczynku stały się priorytetem. Czy znalazło to odzwierciedlenie w produkcji i sprzedaży mebli tapicerowanych?

Najpierw spadek, potem duży wzrost

Rok 2020 ze względu na pandemię i idące za nią obostrzenia był rokiem nietypowym, w którym trendy sprzedażowe znacząco różniły się w stosunku do lat poprzednich. Przed lockdownem liczba wpływających do MP Nidzica zamówień w miesiącach marzec-kwiecień 2020 zmalała o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Natomiast po ponownym otwarciu sklepów firma odnotowała nieoczekiwany wzrost zamówień mebli. Liczba nowych zleceń od maja do września br. sięgnęła niemal 150% w porównaniu do podobnego okresu 2019 roku.

– Obserwujemy, że nadal mimo możliwości zakupu kanapy przez internet klienci cenią sobie możliwość obejrzenia mebla w salonie, sprawdzenia, czy jest wygodny, dotknięcia materiału – mówi Malwina Popławska, główna menedżerka firmy MP Nidzica. –Dodatkowo ludzie po prostu potrzebowali wyjść z domu i z pomysłem w głowie, jak zmienić swoje mieszkanie, trafiali do salonów meblowych.

Polacy wybierają praktycznie - trendy sprzedażowe 2020

To jakie meble tapicerowane w tym roku najczęściej wybierali Polacy? W skrócie można podsumować, że stawiali na meble nieduże, modułowe, praktyczne i piękne. Z najwyższego miejsca na podium od 2019 roku nie schodzi model Smart w układzie małego narożnika z szezlongiem lub otomaną. Ten zestaw składa się z brył modułowych, co daje wiele wariantów ustawienia nawet w niewielkich salonach. 

Funkcjonalność nie wyklucza piękna

Statystyki sprzedażowe MP Nidzica wskazują też na to, że nieustająco od ponad dwóch lat największą popularnością wśród tkanin obiciowych cieszą się miękkie, przyjemne w dotyku i eleganckie welury. Ale przez szarości we wszelkich odcieniach w tym roku zdecydowanie przebiły się także granat i butelkowa zieleń. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także