×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie. Piękne kolekcje mebli modułowych!

Sofa w salonie. Piękne kolekcje mebli modułowych!

Autor: Ewa Kozioł
14 lut 2023 09:40

Meble modułowe to świetne rozwiązania do każdego salonu. Są wygodne i funkcjonalne.  Pozwalają dopasować sofę do wielkości i układu wnętrza. Dają także możliwość odejścia od gotowych, seryjnych rozwiązań na rzecz bardziej indywidualnych.

Mimo że meble modułowe to rozwiązanie dobrze znane użytkownikom i projektantom wnętrz, nie zawsze w pełni zdajemy sobie sprawę z funkcjonalności, jakie oferują. Bo to zdecydowanie więcej niż możliwość zmiany wielkości i kształtu sofy. To także sposób na wyrażenie swojej indywidualności i odejście od gotowych, seryjnych rozwiązań na rzecz takich, które pozwolą nam być w pełni sobą we własnym wnętrzu. Bo to, w jaki sposób odpoczywamy i spędzamy czas w domowym zaciszu mówi wiele o nas samych.

30 różnych modułów w jednej kolekcji 

Podobnie jak fakt, że lubimy od czasu do czasu przearanżować przestrzeń, a przy tym cenimy oryginalne i nieszablonowe rozwiązania. Spójrzmy na przykład na kolekcję Columbus od Bizzarto. Tutaj nie ma mowy o sztampie. Mając do dyspozycji ponad 30 różnych modułów składających się na tę kolekcję, w tym elementy półokrągłe, możemy decydować o sposobie organizacji przestrzeni wypoczynkowej w wielu aspektach. Przede wszystkim w zakresie formy mebla, ilości miejsc do siedzenia, ale też funkcji pufa, który może stanowić cześć zestawu lub niezależny element. Możemy odkryć w sobie duszą designera i tworzyć przeróżne zestawienia.

Od fotela i małej sofy do wielofunkcyjnego mebla

Kto marzy o strefie wypoczynkowej, która dynamicznie zmienia się wraz z potrzebami użytkowników, a wygoda jest na pierwszym planie, powinien bliżej przyjrzeć się kolekcji Zen projektu Grynasz Studio dla Bizzarto. To zestaw, który zaczynając od fotela i małej sofy może być rozbudowany do wielofunkcyjnego mebla. Rozkładany mechanizm, unoszone zagłówki oraz ergonomiczne akcesoria jak metalowe stoliki i organizery sprawiają, że ten zestaw modułowy będzie zarówno komfortową strefą relaksu, ale pracy w stylu home office.

Moduły o różnej szerokości siedzisk

W każdym wnętrzu, gdzie trudno dobrać gotowe wyposażenie, meble modułowe będę doskonałym rozwiązaniem. Pozwolą dobrze wykorzystać przestrzeń, także tę o nietypowym kształcie. Sofę czy narożnik z kolekcji Mood można dopasować do wielkości salonu, jak i potrzeb rodziny. Pozwalają na to moduły o różnej szerokości siedzisk, z których możemy zbudować zarówno bardzo przestronny zestaw, jak i mniejsze układy. Poza standardowymi konfiguracjami mamy sposobność stworzyć także wersje mniej typowe, w czym pomogą specjalnie zaprojektowane w tym celu pufy. 

Klasycznie eleganckie meble 

Rozwiązania modułowe to niezawodny przepis na piękny i funkcjonalny salon, ale przede wszystkim oryginalny i niepowtarzalny. We wnętrzu umeblowanym elementami zestawu Dune każdy poczuje się wyjątkowo. To klasycznie elegancka kolekcja projektu Grynasz Studio. Konfigurując własny, indywidualny zestaw możemy jednocześnie płynnie kształtować przestrzeń strefy dziennej. Aranżując zestawienia o formie sof i narożników możemy kierować siedziska w przeciwne strony tworząc mebel-wyspę, aby optymalnie korzystać z wszystkich funkcjonalności wnętrza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także