×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie. Takie meble wybrali Polacy

Sofa w salonie. Takie meble wybrali Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
19 sie 2015 09:28
Aktualizacja: 20 sie 2015 07:55

Narożna czy klasyczna? Jaką sofę wybrać i jak dopasować ją do wnętrza? Zobacz jakich wyborów dokonali Polacy.

Sofa w salonie stanowi centrum życia rodzinnego. To na niej kładziemy się, by uciąć krótką drzemkę w ciągu dnia, oglądamy telewizję całą rodziną, zapraszamy na nią znajomych, a czasem również na niej śpimy. Dlatego jej wybór powinien być przemyślany. A jakie sofy do swoich domów wybierają Polacy? 

Wybór odpowiedniej sofy zależy przede wszystkim od wielkości mieszkania. Do małych wnętrz najchętniej wybiera się sofy z funkcją spania. Dużą popularnością cieszą się narożniki, które pozwalają ciekawie zagospodarować salon i jednocześnie dają sporo miejsca do siedzenia. Polacy chętniej wybierają modele rozkładane, wyposażone w pojemniki na pościel, ponieważ taki rodzaj mebla jest praktyczniejszy niż model, który się nie rozkłada. Przyda się na wypadek przyjazdu gości, którzy zostaną na noc, a pojemnik na pościel może posłużyć za miejsce do przechowywania pościeli czy grubych koców.

W większych wnętrzach prym wiodą meble modułowe. Sofy, które można ułożyć według własnej potrzeby to bardzo wygodne rozwiązanie. Niektóre modele dają możliwość układania modułów niczym układankę w salonie, dzięki czemu część elementów może być złożona w sofę, a część posłużyć jako duże pufy do siedzenia. Zaletą sof modułowych jest także możliwość dokupienia poszczególnych elementów, jeśli będą nam potrzebne. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także