Sofa w salonie. Te modele są przepiękne! Zobacz zdjęcia

Sofa w salonie. Te modele są przepiękne! Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
20 lip 2021 17:48

Salon to centrum domu. Właśnie jego wizja często determinuje wygląd pozostałych pomieszczeń. To tam przyjmujemy naszych gości – salon powinien więc pełnić nie tylko funkcję wypoczynkową, ale również reprezentacyjną.

Absolutnym „must have” każdego salonu jest sofa. Bez niej ciężko sobie wyobrazić życie rodzinne oraz towarzyskie. To jej charakter znacząco wpływa na klimat living roomu. Zauważona na sklepowej ekspozycji, na łamach wnętrzarskiego magazynu czy portalu, staje się główną bohaterką wnętrza. Tak jest z sofą MOON marki Absynth. Ten księżycowy model zaskakująco dobrze wpisuje się nie tylko we wnętrza nowoczesne czy loftowe, ale także te klasyczne i eleganckie. Jest na tyle plastyczny, że to dobranie do niego odpowiednich akcesoriów i innych mebli dopiero decyduje o stylu całego wnętrza. Jedno jest jednak pewne: po wejściu do salonu, uwaga skupia się właśnie na tej sofie i jej nietypowym kształcie.

Możemy podchodzić do aranżacji salonu zachowawczo i trzymać się popularnych standardów lub poeksperymentować i wybrać sofę, która ma odważną formę lub kolor. W tych kategoriach trafimy w naszych poszukiwaniach na kolekcje ORO i LAROC. W przypadku sof ORO, z pozoru tradycyjny zestaw siedzisk, w rzeczywistości wyróżnia się futurystycznym kształtem, a dzięki szerokiej gamie kolorów obicia, może również przykuwać uwagę oryginalną barwą. Miękkie siedzenia i oparcia ORO dodają pomieszczeniu przytulności i uroku. Już przy pierwszym spojrzeniu zachęcają do odpoczynku.

Zarówno sama sofa ze swoimi krągłościami, jak i jej kombinacja w zestawie z innymi elementami z kolekcji, staną się niewątpliwą ozdobą salonu. Z powodzeniem wpasuje się we wnętrza nowoczesne, trochę ekscentryczne, jak i te bardziej stonowane, nadając im swoim kształtem więcej modernistycznej nonszalancji. Miękka sofa idealnie harmonizuje zarówno z eleganckimi zasłonami i sztukaterią, jak i minimalistycznym betonem oraz zimną stalą. W poszukiwaniach sofy można też postawić na nieszablonowe pikowania na oparciach sofy i foteli z kolekcji LAROC. W koralowej odsłonie przywodzą na myśl skarby oceanu. Z pozoru wydawałoby się, że pasują tylko do jasnych pomieszczeń, jednak na tle granatowych ścian jeszcze bardziej przypominają bohaterów oceanicznych, podwodnych krain. Urządzenie salonu w tej kolorystyce wymaga sporej odwagi i dużej przestrzeni, by zarówno tło, jak i same meble, nie przytłoczyły wnętrza.

Podążając za światowymi trendami, można zauważyć ogromną popularność stylu haussmanien, kojarzonego z paryskim szykiem. Wysokie wnętrza z dużymi przeszkleniami okiennymi doskonale nadają się, by urządzić je właśnie w tym stylu. W takie przestrzenie perfekcyjnie wkomponuje się sofa elegancka, pikowana, o zaokrąglonych kształtach, taka jak GIRO marki Absynth. Modułowy zestaw wypoczynkowy z tej kolekcji daje możliwość dowolnej konfiguracji i dostosowania układu do bieżących potrzeb domowników. Styl haussmannien pozwala też na swobodne łączenie klasycznych mebli z modernistycznymi, tworząc wnętrze pełne bezpretensjonalnej elegancji.

Dla wielbicieli rozłożystych siedzisk i minimalistycznych wnętrz najlepsze będą natomiast zestawy modułowe sof NOI o prostych kształtach, bez dodatkowych dekoracji, takich jak pikowanie czy oparcia w kształcie poduszek. Modułowość elementów z tej kolekcji pozwala na dowolną aranżację, a także rozbudowę strefy wypoczynkowej wedle potrzeb. Seria Noi jest idealna dla osób ceniących sobie światowej klasy design i prostotę. Sofa z tej serii urzeka swoją konwencjonalną formą i nadaje salonowi eleganckiego charakteru. Wystarczy rozłożyć na niej kilka wzorzystych poduszek, by za każdym razem nadać jej inny wygląd. Jej miękkie siedzisko zachęca do odpoczynku oraz długich rozmów z przyjaciółmi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także