Sofa w salonie: te modele sprawdzą się w mieszkaniu w bloku. Zobacz zdjęcia!

Sofa w salonie: te modele sprawdzą się w mieszkaniu w bloku. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
05 sty 2021 20:09

Sofa to najważniejszy meble w salonie. Zobaczcie modele dedykowane do niedużych wnętrz w mieszkaniu w bloku.

Najważniejszym meblem w salonie pozostaje sofa. Musi być elegancka i komfortowa. Ważny jest zatem wygląd mebla, o którym decyduje design, kształt oraz kolor i rodzaj tapicerki. Równie ważna jest wygodna, a więc funkcjonalność, za którą kryją się komfortowe siedzenie i właściwe podparcie ciała, możliwość swobodnego ustawienia mebla w salonie i dopasowanie do układu wnętrza.

Pasująca forma oraz przyjemne w dotyku i efektowne wykończenie wniosą do salonu spokojną atmosferę i zapewnią wnętrzu reprezentacyjny charakter. Ale jak dobrać meble wypoczynkowe, aby mieć pewność, że będą pasowały zarówno do metrażu i kształtu pomieszczenia, a zarazem spełniały nasze oczekiwania w kwestii wygody?

W małym salonie narożnik w klasycznym kształcie litery L. Mebel elegancki, a przy tym niezwykle funkcjonalny ze względu na to, że najczęściej wyposażony jest dodatkowo w funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Z tego powodu chętnie po niego sięgamy, chcąc zapewnić przestrzeni wypoczynkowej w salonie także wymiar praktyczny.

Dwuosobowe i trzyosobowe sofy także doskonale odnajdą się w małych salonach. Doceńmy w nich funkcję relaksu, która pozwala na zmianę kąta nachylenia oparcia i podnóżka. Zarówno te rozkładane manualnie (siłą własnych mięśni), jak te sterowane elektrycznie (za pomocą przycisków sterujących i zasilane prądem) cieszą się dużym powodzeniem. Mebel do salonu powinien bowiem być piękny i wygodny, a przede wszystkim uprzyjemniać popołudniowy i wieczorny wypoczynek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także