Sofa w salonie: wybieramy model dla dużej rodziny. Ciekawe propozycje!

Sofa w salonie: wybieramy model dla dużej rodziny. Ciekawe propozycje!

Autor: Ewa Kozioł
18 maj 2021 12:15

Jaką sofę wybrać dla dużej rodziny? Jaką ją ustawić w salonie? Który układa mebli wypoczynkowych będzie najlepszy? Podpowiadamy! Sprawdź co radzą specjaliści.

Dobrze wiemy, że właściwe umeblowanie salonu okazuje się czasem trudnym wyzwaniem, dlatego zapytaliśmy specjalistów, jakie ustawienia mebli sprawią, że przestrzeń salonu dla dużej rodziny stanie się zachęcająca i funkcjonalna.

Wygodne sofy narożne

Pokaźnych rozmiarów narożniki Monday, Voss, Nicea, czy Axel, spełniają wszystkie wymagania, jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni, styl i wygodę. Jeśli tylko masz możliwość ustawienia mebla wzdłuż dwóch sąsiadujących ze sobą ścian, narożnik może się okazać nie tylko najlepszą opcją pod względem komfortu i stylu, ale także maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Mebel ustawiony w rogu, wzdłuż ścian, ułatwia zorganizowanie przestrzeni do zabawy dla dzieci. Duża rodzina z pewnością doceni także możliwość rozłożenia w narożniku funkcji spania do wieczornego oglądania „kina domowego” lub przenocowania gości.

W kształcie litery U

Jeśli Twoja przestrzeń życiowa zapewnia więcej możliwości poszukają sofy, oferującej jeszcze więcej miejsca niż duży narożnik. Kolekcje Plaza, Serena i Belluno w kształcie litery U, będą przykładami mebli modułowych, stanowiących mocny akcent wzorniczy w przestrzeni. Dla dużej, wielopokoleniowej rodziny, ten rodzaj umeblowania sprawdzi się idealnie. Dziadkowie oglądający serial będą cieszyć się regulowanymi zagłówkami i możliwością wyprostowania nóg, rodzice docenią opcję z funkcją relaksu, pozwalającą na odpoczynek w pozycji półleżącej i funkcje barku ze schowkiem. Dzieciom rysującym lub oglądającym bajki na tablecie przyda się praktyczny ruchomy blat pomiędzy modułami.

Warto pamiętać, że duża sofa modułowa może zdominować pomieszczenie, więc decyzja o wyborze konkretnej liczby modułów wymagać będzie przemyślenia i niezwykle starannego pomiaru.

Duża, rodzinna sofa

W przypadku rodziny, która ze względu na ograniczoną przestrzeń musi łączyć różne potrzeby, np. odpoczynku, snu, miejsca do pracy, ale też spotkań towarzyskich, świetnie sprawdzi się duża trzyosobowa sofa. Kiedy salon jest jednocześnie sypialnią rodziców, warto brać pod uwagę nie tylko komfort siedzenia, ale też funkcję spania i powierzchnię przeznaczoną do nocnego wypoczynku.

Wybierając meble dla dużej rodziny, kwestie stylu i wygody powinny iść w parze. Wszystko po to, by w domu było komfortowo i wygodnie.

Wybieramy materiał na obicie

Bez względu na to, czy wybierzemy system modułowy, narożnik czy większą sofę, w dużej rodzinie nasz mebel będzie intensywnie użytkowany. Przemyślmy wcześniej wybór odpowiedniego materiału na obicie, zwłaszcza jeśli w domu obecne są młodsze dzieci. Duży skórzany narożnik będzie z pewnością łatwy do utrzymania w czystości, bo wszelkie plamy wystarczy po prostu wytrzeć ściereczką. Dostępne są także sofy w szerokim wyborze tkanin plamoopornych, mogących zapewnić ten sam efekt „wow”, co skórzany narożnik. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także