Sofa z barem - przydatny gadżet? Zobaczcie kilka modeli

Sofa z barem - przydatny gadżet? Zobaczcie kilka modeli

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 maj 2020 16:58

Sofy i narożniki z barem to jeden z nowych trendów ostatnich lat. Szczególnie spodoba się amatorom mebli o nietypowych, współczesnych liniach.

Narożniki i sofy z barem są wygodnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób ceniących sobie komfort i funkcjonalność. Współczesne propozycje zaskakują różnorodnością kształtów, funkcji i wzornictwa. W zależności od kolekcji, poręczne barki mogą przybierać kształt trapezu lub prostokąta. Różnią się także miejscem, w którym można je zamontować. Bary środkowe zaprojektowano tak, by umieścić je pomiędzy siedziskami, natomiast bary zewnętrzne, otapicerowane tkaniną meblową z jednej strony, stanowią zakończenie mebla. Dzięki temu zyskujemy pewność, że mebel który skonfigurujemy, będzie idealnie dopasowany do naszych wymagań i przestrzeni, którą dysponujemy.

Podręczne schowki

We wnętrzu schowka, który znajduje się w barze naszego narożnika czy sofy, możemy przechowywać wszystko, co lubimy mieć pod ręką – książkę, ładowarkę do telefonu, okulary, piloty do telewizora czy sprzętu stereo. Ze względu na drewniany (najczęściej) blat, bar będzie pełnić także funkcję niewielkiego stolika, na którym postawimy popołudniową przekąskę i herbatę podczas oglądania telewizji. Warto wspomnieć, że tego rodzaju rozwiązania nadają meblowi bardzo oryginalnego i nowoczesnego wyglądu. Bar skośny przełamuje typową linię mebla, tworząc ciekawą przestrzeń do aranżacji salonu.

Poza wersją z blatem unoszonym do góry, możemy zdecydować się na bar z blatem, który dzięki specjalnemu mechanizmowi można wykorzystać jako wygodny stolik i pracować przy nim na laptopie, tworząc sobie wygodne domowe biuro na sofie. Gratką dla koneserów dobrych alkoholi będzie bar z wysuwaną szufladą, w której zamontowane są specjalne uchwyty na kieliszki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także