PARTNER PORTALU
Sofa z niskim czy wysokim oparciem - które rozwiązanie jest lepsze?

Sofa z niskim czy wysokim oparciem - które rozwiązanie jest lepsze?

Autor: bm
21 lip 2019 18:35

Wysokość oparcia to jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi kierujemy się przy wyborze mebla wypoczynkowego. Decyduje ono zarówno o komforcie użytkowania, jak i o wyglądzie sofy czy narożnika.

Czytaj też: Sofa i fotel - zobacz 20 funkcjonalnych zestawów z polskich sklepów

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej sofy do kącika wypoczynkowego, rozważamy między innymi wysokość zagłówków. Dla wielu osób ważne jest, czy siedząc na kanapie będą mogły wygodnie oprzeć głowę, czy po godzinie spędzonej na odpoczynku nie będą odczuwały dokuczliwych bólów szyi i kręgosłupa, co może być efektem zbyt niskiego oparcia. Z drugiej strony jednak niskie oparcia wyglądają zazwyczaj lepiej, zajmują mniej miejsca, wizualnie nie "zabierają" cennej przestrzeni. Takie sofy sprawiają wrażenie lekkich i nowoczesnych.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się ruchomy zagłówek, którego wysokość można regulować. Zmiana położenia, wysokości i kąta nachylenia zagłówka to bardzo przydatna funkcja sofy i jednocześnie złoty środek dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na jedną z opcji. Funkcja ta może dotyczyć całej szerokości sofy lub tylko wybranych jej modułów. Może też być połączona z opcją regulowania podłokietników, a także wysuwanych podnóżków.  W tego rodzaju mebel warto zainwestować - w przypadku dodatkowych funkcji ważne jest bowiem, aby zastosowane mechanizmy były wysokiej jakości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także