×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofy na wysokich nóżkach - kolekcje do salonów klasycznych i nowoczesnych

Sofy na wysokich nóżkach - kolekcje do salonów klasycznych i nowoczesnych

Autor: mg
21 sie 2019 09:09

Sofy osadzone na wysokich nóżkach wprowadzają do salonu klimat pełen subtelnej elegancji. Równie dobrze wpisują się w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje.

Zwykle sofy z wysokimi nóżkami kojarzą się z aranżacjami utrzymanymi w stylu nowoczesnym, często inspirowanymi skandynawskim minimalizmem. Jednak w praktyce tego typu modele wpisują się również w wystrój klasycznych wnętrz. W obu przypadkach towarzyszące im wrażenie subtelnej lekkości nadaje salonowi niepowtarzalny charakter.

Sofy mogą być osadzone na nóżkach o różnej wysokości i odmiennych kształtach, metalowych i drewnianych, malowanych i utrzymanych w naturalnej kolorystyce, prostych i finezyjnie profilowanych. Mimo wielości stosowanych rozwiązań, łączy je wrażenie lekkości bryły mebla. Dlatego najlepiej, żeby zostały ustawione w większych salonach. Dopiero wówczas w pełni będą zachwycać swym pięknem. Niektóre z nich są nawet wyposażone w funkcję spania, choć pogodzenie obu opcji w jednym meblu jest niezwykle trudne z punktu widzenia wyzwań konstrukcyjnych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także