×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofy z funkcją spania do 3 tys. zł. Zobacz 10 niedrogich rozkładanych kanap do salonu!

Sofy z funkcją spania do 3 tys. zł. Zobacz 10 niedrogich rozkładanych kanap do salonu!

Autor: Justyna Łotowska
26 paź 2021 11:40

Sofy i narożniki z funkcją spania to praktyczne meble, które sprawdzą się zwłaszcza w małym mieszkaniu w bloku. Kanapa i łóżko w jednym? To możliwe, pod warunkiem, że wybierzesz wygodny mebel! Oto 10 kanap rozkładanych i narożników z funkcją spania!

Te praktyczne meble znajdziesz w  większości polskich salonów. Sprawdza się szczególnie, jeśli nie dysponujesz zbyt dużym mieszkaniem oraz osobną sypialnią. Docenią je właściciele kawalerek i ci, który w dwupokojowym mieszkaniu muszą się zmieścić z dzieckiem. Na szczęście współczesne systemy rozkładania w sofie i narożniku potrafią być naprawdę wygodnie! Jakie mamy rodzaje systemów spania w sofach i który będzie najlepszy?

Jak się rozkłada sofa czy narożnik z funkcją spania?

Funkcja spania w meblu tapicerowanym, jakim są różne rodzaje kanap, to specjalna konstrukcja, dzięki której sofa zmienia się w komfortowe łóżko. Materac czy leżankę wysuwa się najczęściej bardzo prosto i za pomocą kilku ruchów. Jakie mamy rodzaje systemów do spania w kanapie? Jest ich co najmniej 10! najpopularniejsze są na pewno trzy systemy - Puma, DL i Delfin.

System rozkładania kanapy Puma - czym się charakteryzuje?

System rozkładania typu puma polega na tym, że aby wysunąć leżankę, musimy wykonać dwa ruchy. Najpierw trzeba zdjąć poduszki oparciowe. Potem unosi się siedzisko do góry, kieruje się do siebie i opuszcza do dołu. Gdy element ten znajduje się już na podłodze, druga część leżanki wysuwa się automatycznie. W takim modelu najczęściej jest też pojemnik na pościel. 

Plusem systemu Puma jest krótki czas rozkładania i brak ryzyka, że porysuje się podłogę. Taką sofę rozkłada się w łóżko szybko i lekkko. Minus? Mechanizmowi zdarza się zaciąć. 

System spania DL – czym się charakteryzuje?

System rozkładania typu DL polega na tym, że po usunięciu oparcia siedzisko trzeba unieść do góry i przestawić na podłogę oraz złożyć oparcie. Robimy tu więc jeden ruch więcej niż przy systemie puma. Pod siedziskiem najczęściej znajduje się schowek na pościel. 

Jakie są plusy systemu DL? Powierzchnia spania jest płaska i wygodna. System uruchamia się lekko i wygodnie. 

System rozkładania sofy lub narożnika Delfin – czym się charakteryzuje?

System rozkładania typu delfin znajdziemy najczęściej w narożnikach. Aby rozłożyć leżankę, trzeba wysunąć znajdującą się pod siedziskiem “szufladę”. Następnie należy złapać za specjalny uchwyt i jednym ruchem wysunąć dodatkowy “kawałek materaca”, który zrówna się z siedziskiem.

Jakie są plusy systemu Delfin? Wygodne spanie, nie tylko okazjonalne, ale i na co dzień. Jakie minusy? Ryzyko porysowania podłogi. 

Który mechanizm rozkładania wybrać? Do spania codziennego najlepszy jest mechanizm DL, puma oraz delfin. System klik-klak, czyli popularna wersalka, sprawdzi się w sytuacjach “awaryjnych”, np. w pokoju gościnnym. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także