Stół i krzesła w jadalni - zobacz nietypowe połączenia!

Stół i krzesła w jadalni - zobacz nietypowe połączenia!

Autor: bm
07 sty 2019 13:12

Krzesła niekoniecznie muszą stanowić jednolity komplet ze stołem. W wielu przypadkach sprawdzają się połączenia nietypowe, ale efektowne, dzięki którym wnętrze nabiera zupełnie nowego, oryginalnego charakteru.

Ciężkie, drewniane krzesła przy stole ze szklanym blatem? Plastikowe jako dodatek do klasycznego stołu z litego drewna? Krzesła w różnych kolorach jako zestaw w nowoczesnej jadalni? Wszystkie te rozwiązania są dopuszczalne, a wręcz zalecane - pod warunkiem oczywiście, że dobór mebli nie będzie przypadkowy, ale przemyślany i - pomimo różnic materiałowych i stylistycznych - harmonijny i spójny.

Tworzenie takich zestawień to niełatwa sztuka. Warto przyjrzeć się, jak robią to profesjonaliści i skorzystać np. z podpowiedzi projektanta, sprawdzić, jak dopasowują meble dekoratorzy w sklepach meblowych, a także sami producenci w swoich katalogach produktowych. Pozornie niedopasowane zestawienie stołu i krzeseł stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. W ten sposób łatwiej będzie nam połączyć stylistycznie jadalnię z otwartą kuchnią czy salonem. Łatwiej też będzie zmienić poszczególne jej elementy.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także