×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Stół na jednej nodze. Sposób na eleganckie wnętrze

Stół na jednej nodze. Sposób na eleganckie wnętrze

Autor: Alicja Pietrowska
23 wrz 2015 10:55
Aktualizacja: 24 wrz 2015 08:31

Stół na jednej nodze to prosty, ale jakże elegancki element aranżacji. Pozwoli urządzić jadalnię nie tylko w wygodny, ale też niebanalny sposób.

Meble do jadalni przybierają coraz ciekawsze formy. Wśród nich na prowadzenie wysuwają się bez wątpienia stoły oparte na jednej nodze, które pozwalają zaaranżować wnętrze w dość nietypowy sposób. Wyróżniają się one oryginalnym wyglądem - szeroki, prostokątny lub okrągły blat oraz centralna, stosunkowo smukła, ale zarazem stabilna noga, najczęściej optycznie odpowiadająca blatowi. Jednym słowem taki stół w niczym nie przypomina jadalnianych propozycji do których zdążyliśmy się już nieco przyzwyczaić.  

Użyteczność takich stołów również jest warta podkreślenia. Ich blat można łatwo i płynnie rozkładać, a konstrukcja pozostaje przy tym niezachwianie stabilna. Stoły na jednej nodze dają też komfort siedzenia, nie krępują ruchów, a zasiadający przy obiedzie goście mają dużo miejsca na nogi. 

Estetyczny wygląd i design pozwala na niestandardowe aranżację strefy, w której jadalnia łączy się z salonem. "Stopa" może mieć różne kształty. Najczęściej przybiera formę prostokąta bądź mniej lub bardziej masywnej nogi rozszerzającej się ku dołowi. W innych propozycjach kwadratowa podstawa stołu pozostaje w środku pusta.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także