Stół w salonie. Ten model robi wrażenie!

Stół w salonie. Ten model robi wrażenie!

Autor: Urszula Tatur
17 maj 2021 09:21

Milano to odważna kolekcja zaprojektowana przez SBGA | Blengini Ghirardelli jako hołd dla kosmopolitycznego miasta, jakim jest Mediolan. Turri przedstawia nowy stół, który poszerzył tę linię mebli.

Stól to symbol rodzinnej serdeczności i dzielenia się. W modelu z kolekcji Milano okrągły blat, dostępny w wersji z marmuru lub z błyszczącego lakierowanego drewna, jest wsparty na atrakcyjnej podstawie, która jest połączeniem wyrazu włoskiego rzemiosła i ciągłych badań w zakresie wzornictwa. Jej podstawę stanowi chromowana metalowa płyta, z której do blatu wznosi się błyszcząca seria lakierowanych drewnianych „ostrzy”, tworząc fascynującą grę perspektywy pomiędzy cięciami światła, cienia i ukośnymi cięciami. Skórzane wstawki i metalowa podstawa to spójne detale między innymi z kolekcji Milano, charakteryzujące się starannym wykonaniem różnych materiałów.

Kolekcja Milano firmy SBGA powstała z chęci „podkreślenia lekkości” przy jednoczesnym tworzeniu „struktur pod napięciem”. Osiągnięto to dzięki interakcji metalu i błyszczącego wykończenia lakierowanego drewna, tworząc ogólnie jasne i nowoczesne meble. Te zasady są widoczne w tym nowym okrągłym stole, w którym podstawa została mądrze wykonana, aby tworzyć ostre kształty, a jednocześnie zmiękczone na krawędziach skórzanymi wykończeniami. Przeznaczony do salonu stół Milano jest idealnym początkiem i wyrazem nowego języka stylistycznego Turri.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także