Stolik do salonu. 15 kolekcji z polskich sklepów. Wszystkie piękne!

Stolik do salonu. 15 kolekcji z polskich sklepów. Wszystkie piękne!

Autor: Ewa Kozioł
30 maj 2022 10:17

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu? Postaw na duet! Ustaw przy kanapie nie jeden, a dwa stolik obok siebie. Właśnie 15 takich kolekcji znajdziesz w naszym przeglądzie. Wszystkie kupicie w polskich sklepach i wszystkie mają podane ceny.

Stolik kawowy w salonie musi być! Ten mały pomocnik ustawiony przy kanapie bardzo się przydaje. Dobrze mieć go pod ręką, gdy chcesz odłożyć pilot od telewizora, książkę, którą właśnie czytasz, filiżankę z kawą lub kubek z herbatą. Stolik kawowy poza funkcją praktyczną pełni też funkcję estetyczną. Jeśli wybierzesz ciekawy model o fajnym designie to będzie on piękną dekoracją w salonie. Z tym nie będzie większych problemów. W sklepach znajdziesz bowiem ogromny wybór stolików. Dostępne są zarówno różne kształty, kolory, jak i wielkość. Możesz więc bez problemu znaleźć odpowiedni model do małego i dużego salonu. 

Z jakiego materiału stolik do salonu? 

Stolik kawowy może być wykonany z co najmniej kilku różnych materiałów. Do wyboru masz drewno, szkło, stał, metal, kamień czy MDF. Kolorów też jest całkiem sporo. Dostępne są stoliki białek, czarne, złote, srebrne. Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz ponadto się coś w kolorze zielonym czy niebieskim. Wielu producentów bardzo umiejętnie łączy ze sobą różne materiały, zestawiając je w bardzo ciekawe kompozycje. Pięknie wygląda duet metalu i szkła, metalu i drewna, szkła i drewna, marmuru (czy jego imitacji) i złota, srebra i szkła. Radzimy zwrócić uwagę na takie stoliki kawowe.

Pamiętaj jednak, że stolik powinien przede wszystkim pasować do pozostałych elementów w salonie. W nowoczesnej aranżacji świetnie zaprezentuje się lekki stolik model z metalu, ze szklanym blatem i srebrnymi nóżkami, cały szklany lub z lakierowanego MDF-u w czarnym i białym kolorze. W klasycznym salonie możesz z kolei postawić na drewno i wybrać coś bardziej masywnego, ozdobnego. A co powiesz na stolik z korzenia drzewa lub wykonany z palety.  

Jaki kształt stolika do salonu?

Tu do wyboru także masz kilka opcji. W sklepach dostępne są stoliki okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz owalne. To, który z nich się zdecydujesz, zależy tylko od tego, co ci się podoba. Każdy kształt kupicie bowiem w różnych rozmiarach. Znajdzie się więc coś do wnętrza o każdym metrażu i każdym układzie.

Przy kanapie możesz ustawić jeden stolik. Ale możesz też zdecydować się na dwa stoliki, a nawet trzy. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej tradycyjne, drugie zaś bardziej oryginalne, które wniesie do salonu pewną świeżość. Świetnie będą wyglądały ustawione obok siebie dwa okrągłe stoliki lub dwa kwadratowe stoliki. Ich kształt najlepiej jak będzie taki sam, ale wielkość już wcale nie musi. Możesz wybrać jeden stolik większy, a drugi mniejszy. To rozwiązanie pozwoli także na schowanie mniejszego stolika pod większy. Taka opcja się przyda szczególnie w małym salonie, gdzie liczy się każdym metr przestrzeni. 

I jeszcze jedna rada. Pomyśl o stoliku z dodatkowym blatem lub z szufladą, które zapewnią dodatkowe miejsce na przechowywanie. Na pewno się przyda!

Zobacz także Meble do salonu z polskich sklepów. 15 kolekcji z cenami!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także