×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Szafa w sypialni. Zobacz pomysłowe aranżacje

Szafa w sypialni. Zobacz pomysłowe aranżacje

Autor: Marta Ustymowicz
06 sie 2015 08:15
Aktualizacja: 07 sie 2015 07:49

Najczęstszym miejscem, w którym umieszczamy dużą szafę jest sypialnia. Na jej aranżację jest jednak kilka sposobów, aby z pozoru klasyczny mebel zyskał świeży wygląd.

Pierwszym pytaniem, na które powinniśmy znaleźć odpowiedź jest: wolno stojąca szafa czy do zabudowy?  

Wolno stojące szafy mają ogromną zaletę - można je przesuwać w dowolne miejsce i w dowolnie wybranym momencie, czego z pełną zabudową się zrobić nie da. Tam, gdzie przeznaczymy dla niej miejsce, tam będzie stała przez długie lata, zaś szafy w postaci osobnej bryły dają swobodę aranżacji wnętrza. Jeśli za jakiś czas zapragniemy zmienić całkowicie wygląd sypialni, szafę będzie można bez najmniejszego problemu przestawić w inne miejsce pokoju lub ją wynieść, nie naruszając konstrukcji ścian.

Wolno stojąca szafa to mebel niezwykle niepozorny. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w niej wiele miejsca na przechowywanie odzieży, ale kiedy ją otworzymy, zazwyczaj jesteśmy zaskoczeni. Dwudrzwiowa szafa najczęściej jest podzielona na dwie strefy - z drążkiem na wieszaki oraz na półki. W części z półkami istnieje także możliwość zamontowania drucianych koszy zamiast szuflad bądź też klasycznych szuflad wewnętrznych. Podobnie sprawa ma się z drzwiami. Wolno stojąca szafa nie musi być otwierana wyłącznie przy pomocy drzwi skrzydłowych, na rynku dostępne są także modele z drzwiami przesuwnymi. To szczególnie ważna opcja, jeśli mamy małą sypialnię i otwieranie szafy przy pomocy klasycznych drzwiczek kolidowałoby z blisko ustawionym łóżkiem. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także